Emiatt vadásznak Magyarországra

Minden alap nélkül lefasisztázzák Magyarországot nyugati újságírók – vélekedik a Die Presse publicistája.

Lóska Márton
2012. 03. 12. 12:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Legszívesebben már az Orbán-kormány hatalomra kerülésekor szankciókat vezetett volna be hazánk ellen az EU, csak az osztrákok 2000-es elmeszelésének rossz tapasztalatai gátolták meg ebben – vélekedett Hans Winkler publicisztikájában. A Die Presse újságírója kiemeli, hogy Martin Schulz EP-elnök az ominózus hetedik cikkelyt is bevetné hazánk ellen, mely azoknak jár, akik a demokratikus alapjogok ellen vétenek.

A szerző felteszi a kérdést, hogy valójában milyen demokratikus alapjogokat is sértett meg hazánk. Példaként említi a sokat kritizál médiatörvényt, mely megalkotásának sürgősségére hívja fel a figyelmet, hiszen a szektor, „külföldi médiavállalatok hibájából is”, túlburjánzott, majd hozzáteszi, hogy hazánk figyelembe vette a „brüsszeli demokráciaoktatók” aggályait. Kitér Simor András fizetésére is, mely kapcsán újabb kérdéssel él: egy funkcionárius függetlensége a bérezésétől függ?

Eddig példa nélküli, hogy kohéziós pénzeket tartanának vissza – hívja fel a figyelmet, s szembeállítja a kockán forgó 495 millió eurót a „feneketlen hordónak” (Görögország) szánt 140 milliárddal. Arra, hogy hogyan teremtsen két év alatt egyensúlyt egy kormány, mely elődjétől „teljesen összetört” pénzügyi rendszert örökölt, nem térnek ki – teszi hozzá.

Magyarország bűne

Hazánk bűne, hogy rossz kormányt választott, ezért statuál vele példát az EU. A nyugati kritikusok számára pedig dühítő, hogy a Fidesz kétharmaddal tudott győzni, mert így nincsen szüksége a radikálisok támogatására, így nehezebben érvelhetnek azzal, hogy Magyarországon előretört a szélsőjobb – melyre Ausztria megbüntetését alapozták – írja. Azt, hogy hazánkban hogyan tudott kétharmados győzelmet szerezni egy pártszövetség, Paul Lendvai a baloldali kormányokról tett észrevételével magyarázza, mely nem nevezhető túl fényesnek.

A szerző külön foglalkozik Orbán Viktor nyugati megítélésével, kitér rá, hogy gyakran előszedik patriotizmusát, hozzátéve, hogy Franciaországban még a baloldalnak is ilyen a hozzáállása, de ez senkinél nem veri ki a biztosítékot. A Nyugat fülét leginkább Orbán Viktor magabiztossága bántja, amit nem szoktak meg egy keleti ország vezetőjétől – írja Hans Winkler.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.