Hazugságokkal kampányolnak Magyarország ellen Kanadában

Úgy néz ki, véget ér Kanadában a bemondásra alapuló menekültfogadás, és hazánkat biztonságos országgá minősítik. Vannak, akik hazugsággal és félretájékoztatással tennének ez ellen.

Tompos Ádám
2012. 06. 14. 3:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már csak két akadályt kell bevennie a C-31-es számmal ellátott, sok vitát kiváltó kanadai törvényjavaslatnak, amelyet az országba áramló, magyarországi romákból álló menekültáradat megállítására alkottak meg. Vagyis ha az alsóházhoz hasonlóan megszavazza a javaslatot a kanadai törvényhozás felsőháza, a szenátus és azt szignózza a főkormányzó, akkor alapjaiban változik meg a tengerentúli ország bevándorlási törvénye. A változás leghangsúlyosabb eleme az lesz, hogy a mindenkori bevándorlásügyi miniszter – jelen esetben a konzervatív Jason Kenney – személyesen határozhatja meg az úgynevezett biztonságos országok listáját.

Refugee-business

Ha egy önmagát menekültnek mondó kérvényező ilyen országból érkezik Kanadába, és – várhatóan jó eséllyel – elutasítják a kérelmét, akkor nem folyamodhat újra ezért a státuszért. Az eddig rétestésztamód nyúló eljárásnak és a vele párhuzamosan kiosztott szociális juttatásnak is vége lesz: ha zöld jelzést kap a C-31-es, akkor 45 nap után kitoloncolják azokat, akikről kiderül, valótlanul állították magukról, hogy üldözik őket saját hazájukban. Régen ugyanis elég volt emlegetni a kanadai reptereken a „refugee”, vagyis menekült szót és az illető máris része lett a rendkívül megengedő bevándorlási rendszernek. Nem csoda, hogy erre szabályos üzletág épült: a rendkívül hosszú elbírálási idő alatt ingyenes egészségügyi ellátást, gyermekének oktatást és némi segélyt kaptak a kérvényezők, akik közül sokan direkt nem jelentek meg a menekültstátuszt elbíráló bizottság előtt. Ezzel időt nyertek, amit persze Kanadában töltöttek, és addig is járt az ellátás, az oktatás és a segély.

Jason Kenney többször is egyértelműen jelezte: ez a törvény a Magyarországból érkező, önmagukat áldozatként beállító cigányok miatt született meg. A miniszter például meglepetéslátogatást tett a torontói Roma Community Center (RCC) kerekasztal-beszélgetésén, és arra a kérdésre szeretett volna választ kapni, hogy miért érkezik ennyi roma az EU-tag Magyarországból Kanadába, és miért vonják vissza közülük olyan sokan az állampolgársági igényüket. Kenney-t nem győzték meg az ott látottak-hallottak, a magyarországi romák kivándorlását „jól szervezettnek, bizarrnak és különösnek” nevezte.

Hamis képek

Ugyanez a Roma Community Center intenzív ellenkampányba kezdett, amelyben azt terjesztik hazánkról, valamint Csehországról és Szlovákiáról, hogy nem biztonságos országok. Anyagaikban nagyrészt Magyarországgal foglalkoznak, a hazugságtól sem visszariadva. Jó példa erre annak a poszternek az illusztrációja, amelyen érveiket sorolják fel. A vonuló nyilasokat ábrázoló fekete-fehér kép alatt például tévesen szerepel az 1939-es dátum: a Wikipediából szedett fotó alatt ugyanis ott áll, hogy 1944 októberében, vagyis már Magyarország náci megszállása idején készült.

Hamis képek, hazug évszámok a poszterről – egyik dátum sem stimmel


Mellé egy Magyar Gárda-avatást ábrázoló illusztráció került, alatta az évszám: 2012. Csakhogy ebben a formaruhában – fekete mellény, fehér ing – Gyurcsány Ferenc kormányzása alatt masíroztak a gárdisták, ekkor történtek a romagyilkosságok is. Vagyis kijelenthető, hogy a poszter készítői még hamisítástól, hazugságtól sem riadtak vissza, csak hogy rossz színben tüntessék fel Magyarországot és jelenlegi kormányát. A kísérőszövegben pedig az szerepel a poszteren: jó okuk van elhagyni az említett országokat a romáknak, mivel ott „folyamatos etnikai alapú támadásnak vannak kitéve”. Hozzáteszik még, hogy az „idegenellenesség a mainstream pártok retorikájában is megjelenik”, valamint úgy látják, hogy „ugyanolyan romaellenes és antiszemita hangulat uralkodik, mint amelyik megelőzte a holokausztot”.

Szelektív idézés

Az RCC vezetője, Gina Csányi-Robah megjelent a javaslatot tárgyaló szakbizottság előtt is, beadott, csúsztatásoktól és helyesírási hibáktól hemzsegő prezentációját pedig elérhetővé tette intézete honlapján. Ebben többek között azt írja, hogy azok a tolmácsok és ügyvédek, akiket a kanadai menekültügyi bizottság kirendel az „üldözöttekhez”, „magyarok, akik a magyar állammal rokonszenveznek és nemkívánatosnak tartják a romákat”. Dolgozatában azt is írja, hogy Kanada a C-31-es elfogadásával szembeszállna azzal a nemzetközi közösséggel, amely elismeri a magyarországi romák zaklatását. Megtévesztő jelentésének mottóul Gina Csányi-Robah egyébként Thomas Hammarbergnek, az Európa Tanács kisebbségügyi biztosának roma holokausztról írott szavait használta és később is hivatkozik a svéd diplomatára. Ez azért érdekes, mert ugyanez a Hammarberg komoly előrelépésnek nevezte a romák társadalmi befogadását célzó uniós stratégia útnak indítását, amely, mint ismert, Magyarország uniós elnöksége alatt történt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.