Keleta Gábor kifejtette, a jelenlegi szabályozásnál jóval szigorúbb rendszer létrehozásáról, az okokról folyamatosan tájékoztatták hazánkat. Hangsúlyozta, a magyar cigányok által tömegesen beterjesztett menekültkérelmek mindkét félnek gondot jelentenek, s a két ország kölcsönösen törekszik a helyzet megoldására. (A nagykövetség adatai szerint tavaly körülbelül 4500, az idei év első három hónapjában pedig nagyjából 700 magyar állampolgár kért menekültstátust Kanadában.)
Hazánk arra törekszik, hogy Kanadában rákerüljön a jövőben elkészülő, biztonságos demokráciákat tartalmazó országok listájára. Ismert, az ezen szereplő államokból érkező személyek menekültkérelmét a kanadai hatóságok csak rendkívüli esetben hagyják jóvá. Keleta Gábor hangsúlyozta, hazánk szövetségese a NATO-nak és tagja az Európai Uniónak. – Lehet, hogy az életszínvonal nem nálunk a legmagasabb, ennek ellenére Magyarország vitathatatlanul demokratikus jogállam – hangsúlyozta.
Mint arról az MNO beszámolt, hazug vádakkal teli dokumentumot adott be a kanadai parlament bevándorlásügyi bizottságnak a közép-európai cigányok befogadására specializálódott torontói Roma Community Center vezetője, Gina Csányi-Robah. A hazánkkal szembeni vádakat az Országos Roma Önkormányzat és az Emberi Erőforrások Minisztériuma is visszautasította.
A teljes cikket a Magyar Nemzet pénteki számában olvashatja.
Hagyd abba ezt az ostobaságot! - Lehetséges utóda megszégyenítette Pressmant