„Amikor kikapunk, nem szoktam elemezni a vereség egyéni aspektusait. A vereség mindannyiunké, elsősorban az enyém, az én felelősségem. Nem lepett meg a PSG jó játéka, hiszen bajnokcsapatról beszélünk, amely a Bajnokok Ligája megnyerésére törekszik” – Luis Enrique, a Barcelona edzője ezzel kezdte elemzését a párizsi Parc des Princes sajtószobájában a PSG-től a Bajnokok Ligája csoportköre második fordulójában elszenvedett 3–2-es vereség után, amely egyébként csapata első kudarca volt, amióta ő ül a Barca kispadján.
„Futottunk az eredmény után, és nem voltunk képesek igazán kárt tenni a párizsiakban, leszámítva az utolsó fél órát. Úgy kaptunk ki, hogy tulajdonképpen a döntetlen sem lett volna érdemtelen. Mindegy, nem történt semmi helyrehozhatatlan” – összegzett a szakvezető.
Andrés Iniesta, a Barca egyik legjobbja (Messi mögött) is a közös felelősségről beszélt. „Ha győzünk, a csapat győz, ha kikapunk, a csapat kap ki. Ez nem a védelem veresége volt, a középpályásoké vagy a csatároké, hanem a Barcáé” – hangsúlyozta.
Sovány vigasz a vereségben, hogy Xavi – akit a 69. percben cserélt be Luis Enrique – 143. BL-meccsén játszott, és ezzel megdöntötte Ryan Giggs (Manchester United) 142 meccses csúcsát.
Ugyanakkor a Marca elemzésében kiemeli, hogy Luis Enrique rotációja, mármint hogy Ter Stegent védeti a kupamérkőzéseken, nem vált be, mert a második gólban erősen benne volt a német kapus.
Nasszer al-Kelaifi, a PSG katari elnöke élete legszebb győzelmének nevezte a kedd estit. „Megérdemeltük ezt a győzelmet, szükségünk volt rá. Nehéz három hetet hagytunk magunk mögött. Remélem, ez a szép győzelem mindenkit felébreszt” – utalt arra a katari milliárdos, hogy a PSG három győzelem mellett öt döntetlennel kezdte a bajnokságot, s bár veretlen, csak a negyedik helyen áll.
A meccs legnagyobb jelenete egyébként Marquinhos káprázatos mentése volt, amellyel megőrizte a PSG győzelmét.
E csoport:
Manchester City (angol) – AS Roma (olasz) 1–1 (1–1)
gól: Agüero (4., büntetőből), illetve Totti (23.)
CSZKA Moszkva (orosz) – Bayern München (német) 0–1 (0–1)
gól: Müller (22., 11-esből)