Bajnokok Ligája: elkapta a Barcát a PSG

A Manchester City 1–1-es döntetlenre végzett a vendég AS Romával.

MD
2014. 09. 30. 21:24

Párizsban gyors gólváltással indult a találkozó, 12 perc után már 1–1-re állt a mérkőzés: David Luiz találatára Lionel Messi felelt. A félidő derekán újra a hazaiak jutottak vezetéshez, majd a fordulás után nem sokkal már kétgólosra növelték előnyüket, azonban Neymar gyorsan szépített. A folytatásban a Barcelona nem tudta feltörni a házigazdák védekezését, így elszenvedte első vereségét a szezonban.

A találkozón a csereként beálló Xavi 143. alkalommal játszott BL-meccsen, ezzel egyedüli csúcstartóvá vált. Eddig Raúllal közösen vezette ezt a listát.

Manchesterben villámgyorsan vezetést szerzett az angol bajnok Sergio Agüero 11-esével, ám Francesco Totti még az első félidő közepén egyenlíteni tudott. A folytatásban is változatos volt a játék, mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, ám egyik fél sem járt sikerrel, így a Roma fontos pontot szerzett Manchesterben.

Totti szép találatával minden idők legidősebb gólszerzője lett a BL-ben, megelőzve az eddigi korrekorder Ryan Giggset (Manchester United), aki 2011 szeptemberében 37 évesen és 9 hónaposan rúgott gólt a Benfica ellen. Totti 38 éves és háromnapos.

A játéknap legnagyobb meglepetését a fehérorosz BATE Boriszov produkálta, amely 2–1-re legyőzte a vendég Athletic Bilbaót.

Eredmény:
Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport:

Manchester City (angol) – AS Roma (olasz) 1–1 (1–1)
gól: Agüero (4., büntetőből), illetve Totti (23.)

korábban:

CSZKA Moszkva (orosz) – Bayern München (német) 0–1 (0–1)
gól: Müller (22., 11-esből)

Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. AS Roma 4, 3. Manchester City 1, 4. CSZKA Moszkva 0

F csoport:

Paris Saint-Germain (francia) – FC Barcelona (spanyol) 3–2 (2–1)
gól: David Luiz (10.), Verratti (26.), Matuidi (54.), illetve Messi (12.), Neymar (56.)

APOEL (ciprusi) – Ajax Amsterdam (holland) 1–1 (1–1)
gól: Manduca (31.), illetve Andersen (28.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont, 2. FC Barcelona 3, 3. Ajax Amsterdam 2, 4. APOEL 1

G csoport:

Sporting Lisboa (portugál) – Chelsea (angol) 0–1 (0–1)
gól: Matic (34.)

FC Schalke 04 (német) – Maribor (szlovén) 1–1 (0–1)
gól: Huntelaar (56.), illetve Bohar (38.)

Az állás: 1. Chelsea 4 pont, 2. Schalke 04 2 (2–2) és Maribor 2 (2–2), 4. Sporting Lisboa 1