Szenzáció: Telek és Lisztes újra együtt a pályán!

Átadták Magyarország első teqballtermét.

Ch. Gáll András
2014. 12. 13. 14:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A teqball, ez az új magyar, a labdarúgáson alapuló, technikai tudást fejlesztő sporteszköz nyáron indult hódító útjára. Sikere töretlen, a hazai fesztiválok mellett külföldi kiállítások is vendégül látták több ízben Huszár Viktor és Borsányi Gábor találmányát.

December 11-én megnyílt az első hivatalos teqballterem az Aquaworld Resort Budapestben, amely már bárki számára elérhető. Sportruházaton és a foci szeretetén kívül semmi másra nincs szüksége a játékosoknak, mert minden, a játékhoz szükséges felszerelés megtalálható a teremben.

A terem hivatalos átadója egy sajtótájékoztatóval kezdődött, ahol a két feltaláló üdvözölte az érdeklődőket. A játék rövid ismertetésén túl beszámoltak arról, hogy ez az életükben történelmi pillanat, miért éppen az Aquaworld Resort Budapestben jött létre.

„Régebbre nyúlik vissza ez a kapcsolat, hiszen lassan két éve folynak itt a titkos fejlesztések, így egyértelmű volt, hogy itt legyen az első teqballterem helye.”

A szót Pfandler Katalin, az Aquaworld Zrt. elnöke vette át. A komplexum több változtatáson esett át az utóbbi időben, ezek közé az újítások, bővítések közé tartozik a teqballpálya nyitása is. Elismerően nyilatkozott az új sportról, és örömmel vesznek részt az együttműködésben.

Dunai Antal, olimpiai bajnok, ezüstcipős, volt magyar válogatott labdarúgó is tiszteletét tette az eseményen. Már volt szerencséje többször is kipróbálni ezt az új játékot, és véleménye szerint minden sportszerető embernek tökéletes kikapcsolódást nyújt. Fejleszti a koncentrációt és a technikát, de emellett egyszerű, így nemcsak profi, de amatőr focistáknak is egy tökéletes szabadidős tevékenység. Viccesen megjegyezte, hogy végre egy olyan sport, amelyben az idősebbek is bizonyíthatnak a fiatalok ellen, mivel a technikai tudás a mérvadó.

Ezután az érdeklődők levonultak a sporttermekhez, ahol a teqballpálya is helyet kapott. A terem stílusosan a márka színeiben (szürke és narancssárga) pompázik. Azok, akik eljönnek kipróbálni a teqballt, itt már rögtön a szabályokkal is megismerkedhetnek, hiszen kihelyeztek egy szabályismertetőt is a helyszínen. Az asztalt átkötő nemzeti színű szalagot Dunai Antal és Pfandler Katalin vágta át, majd ezt követően kezdődhetett is a játék. Az asztalt egy páros mérkőzéssel avatták fel, ahol a Ferencvárosi Torna Club színeiben Telek András és Lisztes Krisztián párosa lépett pályára az Újpesti Torna Egyesületet képviselő  Fehér Csaba és Kovács Zoltán ellen.

Rajtuk kívül Borsányi Gábor és Dunai Antal páros is megmutatta tudását egy vegyes, Fradi–Újpest teqcsapat ellen, sikerrel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.