Van Gaal szörnyű karaktere Madridba űzheti De Geát

De Gea lehet a megmentő Madridban.

Ch. Gáll András
2015. 02. 25. 15:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Louis van Gaal borzalmas természete sokat árt mindenkori klubjának – jelen esetben a Manchester Unitednek. A rabiátus hollandus valamiért nem rokonszenvez a világ egyik legjobb kapusával, David de Geával, aki történetesen a United kapusa. Ennek aztán az a következménye, hogy a Real Madridnál biztosra veszik, 2016 nyarán – amikor lejár a szerződése – De Gea ott hagyja a Vörös Ördögöket, és hozzájuk szerződik. A Bernabéuban ugyanis benne látják Iker Casillas utódját, nem is beszélve arról, hogy a legendás veterán mostanában nem remekel a királyiak kapujában.

Az Old Traffordban tartanak is attól, hogy De Gea amint teheti, lelép, ezért évi tízmillió eurós szerződéshosszabbítással szeretnék a klubhoz láncolni. A 24 éves kapus azonban olyan záradékot óhajt beleilleszteni az új megállapodásba, amely harmincmillió euróban maximálná a kivásárlási árát.

De Gea és Van Gaal egyébként hónapok óta nem beszél egymással, pontosan azért, mert a menedzser igen furákat nyilatkozik arról a kapusról, akinek rengeteget köszönhetnek a Vörös Ördögök. Konkrétan azt, hogy pocsék teljesítményük ellenére még versenyben vannak a BL-helyek valamelyikéért.

A minap megkérdezték a holland trénert, vajon hány pontot adott De Gea a Unitednek ebben a szezonban fantasztikus védéseivel. „Sehányat, ő ugyanis a kapusunk. Neki az a dolga, hogy hárítsa a lövéseket. Nem tud nekünk pontokat szerezni, legfeljebb tartani az eredményt. Ez a kapusok dolga. Ha valaki mégis úgy gondolja, hogy De Gea kivétel ebben a tekintetben, az jelezze nekem.”

Amikor tavaly december 14-én a Manchester United 3-0-ra megverte a Liverpoolt, pedig a helyzetek alapján 3-6 lett volna a reális eredmény, ugyancsak megkérdezték Van Gaalt, mit szól kapusa földöntúli produkciójához. A menedzser visszakérdezett: „Mit vár, mit feleljek? Megfogott három labdát, ennyi történt. Miért, nem ez a dolga? Ez most normális vagy rendkívüli?”

Peter Schmeichel, a klub egykori legendás kapusa, az 1999-es emlékezetes triplázás (bajnokság, BL, FA-kupa) hőse azonban másképp gondolja: „Azért imádkozom, hogy még legalább öt évre hosszabbítson De Gea. Fontos, hogy a klub megtartsa legfontosabb játékosát, és ezzel üzenjen a Premier League-nek és egész Európának.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.