Mit sem ér a pénz, válságban az angol futball

Két év után ismét nagyot bukott a Premier League.

2015. 03. 19. 6:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Liverpool már a csoportkörben elvérzett, a Chelsea a múlt héten verte meg önmagát a PSG ellen, kedden az atomfutballról az elmúlt évtizedben szép lassan antifutballra váltott Arsenal találtatott könnyűnek a tizenhatos mezőny talán leggyengébbnek tartott csapatával, a Monacóval szemben, utolsóként a Manchester Cityn volt a sor, hogy megmentse Anglia becsületét.

Nem tudta, a csúcsformát mutatott Barcelonával szemben esélye sem volt. A helyzetek alapján a Barcának nem 1–0-ra, hanem mondjuk 10–1-re (hisz a Citynek is volt egy 11-ese) kellett volna nyernie.

A City kiesésével eldőlt, hogy az idén nincs a legjobb nyolc között angol csapat. Szégyen, illetve szenzáció, ám két évvel ezelőtt ugyanez a helyzet állt elő. Igaz, azelőtt viszont legutóbb az 1996–97-es kiírásban jártak így az angol klubok. Ellenpontként 2008-ban három angol csapat is bejutott az elődöntőbe.

Három éven belül két kudarcos év nem lehet a véletlen műve. A Premier League, noha üzletileg még mindig a vetélytársai előtt jár, szakmailag egyértelműen veszít a jelentőségéből. A Bajnokok Ligája története legalábbis erről árulkodik.

Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő. Szerdai visszavágók:

Barcelona –Manchester City 1–0, gól: Rakitic (31.), továbbjutott: Barcelona, 3–1-es összesítéssel.
Dortmund– Juventus 0–3, gól: Tévez (3., 79.), Morata (70.), tj.: Juventus, 5–1.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.