A Ferencváros kezdte jobban a meccset, Thomas Doll tanítványai nagy iramban futballoztak, agresszíven letámadták a debrecenieket, s lendületesen fordultak támadásra. A hazaiak góljára nem is kellett sokáig várni, Pavlovic egy szöglet utáni fejesből már a 19. percben betalált. A folytatásban sem tudta átvenni a meccs irányítását a DVSC, melynek helyzete sem volt az első félidőben.
A fordulás után aktívabbá vált Kondás Elemér csapata, a hazaiak azonban sokat mozogva védekeztek, remekül zárták le a területeket, így csak szenvedett a tavalyi bajnok gárda. A Ferencváros elsősorban kontrákból veszélyeztetett, ám lehetőségeit elhibázta, az utolsó pillanatokban pedig Bódi Ádám egy bal oldalról, az alapvonal közeléből elvégzett szabadrúgást gyönyörűen a hosszú felső sarokba lőtt.
A döntetlennel a Ferencváros egy ponttal előzi meg a tabellán a harmadik MTK-t.
OTP Bank Liga, 27. forduló:
Ferencváros – DVSC-TEVA 1-1 (1-0)
Groupama Aréna, 10 500 néző, v: Andó-Szabó
gólszerzők: Pavlovic (19.), illetve Bódi (90.)
sárga lap: Cukic (15.), Dilaver (58.), Pavlovic (82.), Nagy D. (89.), Gera (92.), illetve Mihelic (53.), Varga (92.)
FTC: Dibusz – Nalepa, Dilaver, Pavlovic, Ramírez – Varga R. (Nagy D. 79.), Cukic (Gyömbér 37.), Gera, Somália, Lamah – Böde
DVSC: Verpecz – Nagy Z. (Sidibe 65.), Mészáros, Brkovic, Korhut – Jovanovic, Bouadla (Mihelic 11.), Varga J., Szakály P., Bódi – Balogh N. (Tisza 76.)
Kevés helyzet adódott az első félidőben. A Videoton játszott mezőnyfölényben, de csak egy komoly gólszerzési lehetősége akadt. A paksiak elsősorban a védekezéssel törődtek.
A második 45 percben valamivel kiegyenlítettebb volt a játék, egyik csapat sem tudott azonban gyakran a másik védelme mögé kerülni, mígnem a hazaiak egy gyors támadás végén megszerezték a győzelmet érő gólt.
A székesfehérvári csapat az előző 15 bajnoki találkozóján nem kapott ki, idegenben pedig veretlen volt eddig.
A Paks a győzelemmel két pontra megközelítette az Európa Liga-szereplést érő negyedik helyen álló Debrecent.
OTP Bank Liga, 27. forduló:
Paksi FC – Videoton FC 1-0 (0-0)
Paks, 2000 néző, v.: Berke
gólszerző: Könyves (80.)
sárga lap: Kecskés (36.), Kulcsár (94.), illetve Simon Á. (8.), Feczesin (43.)
Paks: Molnár P. – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Kecskés (Hahn, 68.), Kesztyűs (Tamási, 81.) – Haraszti, Bartha, Bertus – Balázs Zs. (Könyves, a szünetben)
Videoton: Calatayud – Szolnoki, Vinícius, Fejes, Stopira – Álvarez (Kovács, 68.), Nikolics, Trebotic, Simon Á., Gyurcsó (Oliveira, 81.) – Feczesin (Ivanovski, 72.)