Emlékezetes pillanat volt! 2013. május 24-én Jürgen Klopp spontán villantotta meg spanyoltudását a Wembleyben rendezett sajtótájékoztatón. Másnap Bajnokok Ligája-döntőt játszott a Dortmund, a német mesterből próbálta kiszedni egy újságíró, hogy halad a spanyollal, és vajon igaz-e, hogy a Real Madridnál kap állást. Jürgen Klopp széles mosoly kíséretében megjegyezte: „Una cerveza, por favor”. Azaz kérne egy sört. Felrobbant a terem a nevetéstől, még a heves érzelemnyilvánítástól tartózkodó németek is vígan kacarásztak. Abban a percben mindenki tudta, hogy a szemüveges mester így kerülte ki a választ, és mindenki biztosra vette, hogy nem ő lesz a Real új edzője.
Másnap a kis Dortmund megszorongatta a nagy Bayernt a BL-döntőben, de elbukott. Jürgen Kloppot senki nem hibáztatta a vereségért, két év múlva bőven kaphatott volna a kritikákból, de senki nem bántotta. Nyugodtan dolgozhatott tovább Dortmundban, pedig majdnem alászállt csapatával a másodosztályba. Az idény végén leköszönt, többször nem kottyintotta el kedvenc szakmai kifejezését, a gegenpressinget. Ma már Angliában szajkózzák Jürgen Klopp zanzásított ars poeticáját, a labdavesztés után történő visszatámadást. A szemüveges mester egyszerűen imádja a saját taktikáját, egy alkalommal azt találta mondani, hogy a gegenpressing a legjobb irányító, a leginkább hatékony rendezési elv.
A borostás német mester 2015. október 5-én állt munkába a Premier League-ben a tizedik helyen álló Liverpoolnál. A drukkerek egy szedett-vedett csapatot láttak az Anfield Roadon, senki nem értette, hogy mi abban a pláne, ha egy korábbi BL-döntős edző közepes minőségű játékosokkal dolgozhat. Jürgen Klopp májusban fejezte be a munkát Dortmundban, nehezen bírta a tétlenséget, így örömmel fogadta el a Liverpool hívását. Munkába állt, azonnal magára irányította a figyelmet, de nem a Mourinho-vonalon mozgott. Minden létező fórumon kiállt a játékosai mellett, kommunikációs hadviselésével senkit nem akart magára vagy a csapatára haragítani.
Minden megszólalása a spontán és a tudatos viselkedés határán mozog. Ösztönösen ráérez, mikor melyik arcát mutassa a külvilágnak: a csapattal együtt kesergő, a drukkerek fájdalmában osztozó apuka, vagy a mindenre elszánt, mosolygós, hiperlaza menedzser képében jelenjen meg. A kispad mellett áll, mint egy szobor, máskor hevesen gesztikulál, néha valósággal megbolondul. Dortmundi korszakában egy félresikerült BL-meccsen magából kikelve fojtogatta a negyedik játékvezetőt. Liverpoolban ilyen nagyjelenetet még nem rendezett, pedig a csapata mindent elkövetett, hogy felzaklassa, főleg a Premier League-ben. Jürgen Klopp csapata csak két helyet ugrott a tabellán, esélye nem volt beférkőzni az első négy közé.
A két meghatározó játékos, Roberto Firmino és Philippe Coutinho nem sztár, de ez a német edzőt nem zavarja. Jürgen Klopp a tehetséggondozás mellett inkább az egységteremtésben, hangulatstabilizálásban kimagasló. Ő csinált világsztárt Dortmundban a lengyel bajnokságból érkező Robert Lewandowskiból, és ő egyengette a 2014-es világbajnokságot eldöntő Mario Götze útját, de a Borussiánál is legalább annyira az egység vezetett sikerre, mint a sztárok egy-egy villanása. Ebből a szempontból még könnyebb a dolga Liverpoolban.
A német mester gyorsan felismerte, hogy oda kell tennie magát a nemzetközi színtéren, mert ezzel megmentheti az idényt. A terv bejött: a Pool bemasírozott az Európa-liga döntőjébe, ahol 3-1-es vereséget szenvedett a Sevilla csapatától. A Tottenhamnél istenített Jürgen Klinsmann, a Liverpoollal BL-t nyert Dietmar Hamann után Jürgen Klopp lehet az első német, aki maradandó nyomot hagy Angliában.