Szijjártó elárulta, miért lett Szöllősi Puskás-ügyi nagykövet

A Külgazdasági és Külügyminisztérium minden támogatást megad a munkájához.

MN
2017. 04. 01. 11:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mi is beszámoltunk arról, hogy rendkívüli és meghatalmazott nagykövetté nevezte ki Szöllősi Györgyöt Szijjártó Péter külügyminiszter javaslatára Áder János köztársasági elnök. A Nemzeti Sport főszerkesztője a magyar futball és a Puskás-ügyek nagykövete lett.

Szijjártó Péter a Puskás Akadémia hivatalos oldalán indokolta meg a döntést. A külgazdasági és külügyminiszter közölte, Szöllősi immár Magyarország hivatalos diplomatájaként folytathatja azt a munkát, amelynek lényege a magyar futball hagyományának és Puskás Ferenc örökségének nemzetközi képviselete.

„Az elmúlt években Puskás-szobor létesült Madridban, Melbourne-ben, kétnyelvű emléktábla hirdeti a magyar híresség sikereit Glasgow-ban és Athénban, kiállításon mutatta be a Puskás Intézet az örökség különleges tárgyait Madridban, Athénban, Manchesterben, Kolozsváron és Szatmárnémetiben. Ebben az évben az 1956-os emlékbizottság támogatásának köszönhetően Puskás Ferenc fényképes életrajza már hét nyelven lesz elolvasható, és a Puskás Hungary című dokumentumfilmet is bemutatták a világ számos pontján. A Külgazdasági és Külügyminisztérium ennek a munkának a folytatását, kiterjesztését kéri Szöllősi Györgytől, hogy koordinálja, segítse mindazokat a kezdeményezéseket, amelyek a gazdag magyar futballkultúrának állítanak emléket bárhol a világon, hogy hazánk jó hírét, megítélését, a számos más nemzetnek is sok örömet szerző futballnagyságaink emlékének ápolásával is árnyaljuk és gazdagítsuk. Ehhez a szolgálathoz a Külgazdasági és Külügyminisztérium minden támogatást megad, nagykövet úrnak pedig sikeres és jó munkát kívánok” – fogalmazott Szijjártó.

Szöllősi György a Borsnak nyilatkozott kinevezésével kapcsolatban, azt mondta, a feladatai ugyanazok lesznek, mint eddig, csak már hivatalosan, diplomataként: Puskás-rajongóként azon lesz, hogy minél többekkel megismertessék lenyűgöző életműve üzenetét. „Ebbe a munkába, ahogyan eddig is, beletartozik a róla szóló könyvek, filmek készítése, fordítása, bemutatása, terjesztése, szobrok, emléktáblák állítása, utcaelnevezések koordinálása, de hogy trendibb dolgot is mondjak, nagyon fontos, hogy Puskás jelen legyen a mai gyerekek életében is, mondjuk a Panini-kártyák, a FIFA Puskás-díj vagy a FIFA-játék révén” – fogalmazott. Arra a kérdésre, hogy jár-e ezért honorárium, a lap szerint azt válaszolta, fogalma sincs, de szerinte nem.

Szöllősi azt követően lett a Nemzeti Sport főszerkesztője, hogy Mészáros Lőrinc megvette a Mediaworksöt (és megszüntette a Népszabadságot). Korábban újságíróként dolgozott már a Nemzeti Sportnál és a Képes Sportnál. Ezt követően a Magyar Labdarúgó Szövetség sajtóosztályát vezette, majd a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia kommunikációs igazgatója volt egészen 2014-ig. 2010 óta a magyar FourFourTwo magazin főszerkesztője. 2015-ben megválasztották a Magyar Sportújságírók Szövetsége elnökének.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.