Klopp a brexithez és Trumphoz hasonlította Ranieri kirúgását

A Leicester szürreális szezonja után a futballvilág szürreálisan reagált az edző menesztésére.

Földi Bence
2017. 02. 25. 4:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közelmúlt legmisztikusabb történései közé sorolta Jürgen Klopp, a Liverpool vezetőedzője, hogy csapata jövő hétfői ellenfele, a Leicester City menesztette vezetőedzőjét, Claudio Ranierit. A német szakember a 2016–2017-es időszak legsokkolóbb eseményei között a tavalyi szezon bajnokcsapatának lépése mellett – tőle szokatlan módon, kissé politizálva – a brexitnépszavazás eredményét, valamint Donald Trump amerikai elnökké választását említette.

„Értenem kellene-e mindezeket? Nem. Dunsztom sincs, miért döntött így a Leicester”

jelentette ki sajtótájékoztatón Klopp. Elmesélte, hogy még amikor a Dortmundnál dolgozott, Ranieri egyszer meglátogatta, és jót beszélgettek. „Csodálatos ember. Talán ha elmegy Leicesterbe, és megkérdezi, miért tették, ők elárulják” – folytatta Klopp, aki úgy látta, következő ellenfelüknél rájöttek a rossz formájuk okára, és elkezdték kijavítani azt. Önbizalomhiányuk volt, ezt Klopp abból szűrte le, ahogy a Leicester a Sevilla ellen játszott a BL-ben Jamie Vardy gólja előtt és után (a meccset amúgy elbukták 2-1-re a Rókák). A német azt mondta játékosainak – akikkel spanyolországi, szezon közepi miniedzőtáborban is járt –, hogy a lehető legjobb Leicesterre készüljenek. Úgy gondolja, Ranieri nem változtatott a tavalyi, bajnoki címet érő hozzáállásán, így „a lehető legjobb futballt kell játszanunk – ezen dolgoztunk az elmúlt 15 napban” – közölte Jürgen Klopp.

###HIRDETES###

Számomra egyébként meglepő volt látni, hogy a Leicester City tényleg történelmi szezonja mit hozott ki az emberekből. Azt sok szigetországi focista – köztük Steven Gerrard is a válogatott kapcsán – elmondta, hogy az ottani közvélemény mennyire éhezik a szenzációkra, és mennyire bele tudja hajszolni magát bizonyos helyzetekbe. A Leicesternek tavaly jól ment, a többieknek viszont nem, ez tény. Az viszont nem, amit a brit sajtó kezdett sugallni, miszerint a Leicester világverő csapattá avanzsált, Ranieri a világ legjobb edzője, sztárjai – Jamie Vardy vagy Riyad Mahrez – pedig simán megállnák a helyüket az Arsenalban vagy a Barcelonában. Egész egyszerűen szürreális – és egyben nevetséges – volt az a lelkesedés és várakozás, ami a Leicester bajnoki címét övezte. Igaz, valamilyen szinten indokolt is volt, hiszen a futball ilyen (is), szeretjük a jó sztorikat, ahol az esélytelen is képes győzni.

A jóslatok tekintetében egy kivétel akadt, N’Golo Kanté sztorija, aki Antonio Conte Chelsea-jének kulcsjátékosa lett. A másik kettőről viszont hamar bebizonyosodott, amit közvetlen környezetemben én már tavaly is suttogtam: nem teljesül. Ranieri nem a világ legjobb edzője, ez tisztán látszott abból, hogy a Rókák elverték nyáron a pénzt nem túl jó játékosokra, valamint az idei szezonban azért kell küzdeniük, hogy ne essenek ki. A Leicester sem világverő: ugyan a BL-csoportkörből simán továbbment, a bajnokságban a tavaly simán vert ellenfelek könnyedén kifogtak rajta.

Szimpatikus volt ez a tündérmese, ahogyan az is, hogy a két ősellenség, a Liverpool és a Manchester United edzője (José Mourinho) is kiállt Ranieri mellett. De valljuk be, a foci kemény világ, a Premier League különösen, főleg amiatt, hogy milyen a körítés, a közvélemény nyomása. Melyik bajnokcsapat tűrné el azt, hogy a következő szezonban a kiesésért kelljen küzdeni? Ahogy Mourinho második Chelsea-nél töltött érájának, úgy Ranieri leicesteri regnálásának is törvényszerűen, simán alátámaszthatóan szakadt vége.

Sírni ér miatta, de a szezon robog tovább, remélhetőleg a Liverpool tavaszi feltámadásával!

###HIRDETES2###

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.