Rába-Motor: feljelentés

Munkatársunktól
2005. 06. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Feljelentették a dolgozók a győri Rába-Motor Gyártó Kft.-t, mert a felszámolás alatt álló cég állítólag hónapok óta nem fizeti utánuk a különböző járulékokat. A Napi Gazdaság információi szerint az ügy akkor derült ki, amikor a május óta fizetést sem kapott alkalmazottak közül néhányan szerettek volna új munkahelyre menni, illetve munkanélküli-ellátásért folyamodtak.
Mint arról már beszámoltunk, a Rába Holdingból évekkel ezelőtt kivált, főleg autóbuszmotorok felújításával és teherautó-motorok gyártásával foglalkozó cég saját maga kérte a végelszámolást, mert fizetésképtelenné vált. Az eljárás közben kiderült, hogy a cégvagyon nem elegendő a tartozások kiegyenlítésére, ezért a végelszámolás felszámolási eljárássá alakul. A felszámolócég vezetője lapunkkal közölte, hogy nem lát esélyt a társaság fennmaradására, a dolgozók azonban az eljárás után a munkaerő-piaci alapból megkapják majd elmaradt fizetésüket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.