A német „tőzsdelistát” a DT vezeti

MTI - ECO
2005. 07. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Deutsche Telekom (és cégei) vezetik a német tőzsdén jegyzett és a tőzsdei DAX-indexet alkotó 30 vállalat között a „legértékesebb” cégek listáját. A „legértékesebb” német vállalat cégértéke 23,69 milliárd eurót tesz ki – derül ki a BBDO tanácsadó cégnek a Handelsblatt című lapban megjelent összeállításából. A tanácsadó cég a vállalatok értékét több tényező, köztük a forgalom változása, a márka imázsa, a reklámköltségvetés mérete, az adózás előtti eredmény alapján állították fel.
A második helyen áll 20,43 milliárd eurós értékkel a Daimler-Chrysler (egy évvel ezelőtt még a harmadik volt), a további sorrend pedig: Allianz (20,21 milliárd euró), BMW (16,77 milliárd euró), Deutsche Bank (16,59 milliárd euró). Az Adidas mint az egyetlen fogyasztásicikk-gyártó szerepel az indexben és érte el a 19. helyet. Nemzetközi összevetésben a Deutsche Telekomot több vállalat is megelőzi.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.