Féregtelenítést ígér a cseh exkormányfő

Jirí Paroubek kormányfő a múlt hét végén vidéki nyaralójában látta vendégül Milos Zemant, a Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) volt elnökét, exkormányfőt, aki az elmúlt két évben könyörtelenül bírálta a párt és a kormány élén álló utódjait.

Somogyi Mátyás
2005. 07. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Paroubek, aki 1993-ban Zemannal szemben alulmaradt a pártelnökségért folyó megmérettetésben, miniszterelnökként és a CSSD vezetésének egyre tekintélyesebb tagjaként a találkozóval a baloldali választóknak üzent: elástuk a csatabárdot, s Zemannal együtt akarom elősegíteni a jövő évi választásokon a szociáldemokraták győzelmét.
Az együttműködésre kész Zeman azonban olyan feltételekhez köti segítségét, amelyek a jelenlegi pártelnök – Stanislav Gross – és hívei számára baljós üzenetként hangzanak. Az expártelnök megüzente nekik, ha akár egyszerű párttagként is visszanyeri befolyását a párt politikájára, nem maradhatnak posztjukon. Kijelentette: konkrét javaslatokat tesz különösen a tehetséges regionális és helyi politikusok kiemelésére, valamint annak meggátolására, hogy a tehetségtelen politikusok ismét megkaparinthassák a tisztségeket. Az utóbbi feladatot a szociáldemokrácia féregtelenítésének nevezi.
Zeman újságírók előtt kifejtette, elégedett Paroubekkel. Bár Paroubek titkolja, milyen ajánlatot tesz Zemannak, nemrég jelezte, hogy a jövő évi választásokon szívesen látná Zemant a párt megyei listavezetőjeként, esetleg 2008-ban a párt államfőjelöltjeként. Ám Zeman nem kíván visszatérni a nagypolitikába.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.