Kivezethetnek két vállalatot a BÉT-ről

Hírösszefoglaló
2005. 07. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miközben a tőzsde szárnyal, s a gazdaság a hirdetések szerint soha nem látott mértékű növekedést mutat, a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett részvények száma egyre csökken. A minap zárult le a Brau Union és a Zalakerámia részvényeinek nyílt felvásárlása, amit várhatóan a tőzsdei kivezetések követhetnek. A Brau Immobilien GmbH július 1-jéig adott határidőt a Brau Union Rt. részvényeseinek, hogy 17 200 forinton eladják sörgyári részvényeiket. A Brau Union korábbi közgyűlési döntése szerint amennyiben sikeres lesz a felvásárlás, a tőzsdei kivezetést is kezdeményezni fogják.
Hasonló tranzakcióval kerülhet ki a pesti tőkepiacról a Zalakerámia Rt. részvénye is. A kerámiagyártó papírjait utoljára hétfőn lehetett felajánlani a Lassenberger Ceramics Kft. részére. Ha a 2350 forintos felvásárlási áron a Lassenberger a meglévő 89,8 százalékos tulajdoni hányadát 90 százalék fölé emeli, akkor a Zalakerámiát kivezetteti a tőzsdéről.
Az elmúlt másfél év során a pesti tőzsde vezetése mindent elkövetett, hogy a magyar parketten listázzák a cégek a részvényeiket, de az idei év eddig valahogy nem a vártak szerint alakult. A magyar kormány a felajánlott százmillió forintos tőzsdére jutási támogatását információink szerint eddig nem vette igénybe egy társaság sem, a kormány egyedül az árfolyamnyereség-adó be nem vezetésével járult a tőzsde élénkítéséhez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.