Párizsban tartanak Budapesttől

Loppert Csaba
2005. 07. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Párizs még az idén meg akar állapodni a hétéves európai költségvetésről – ezzel a címmel számol be a Le Monde a francia Európa-ügyi miniszter pénteki budapesti látogatásáról. A lap kiemeli, hogy Catherine Colonna olyan időpontban érkezett Magyarországra, amikor London és Párizs – az uniós költségvetési kudarcot követő kölcsönös vádaskodások után – egyaránt a továbblépés lehetőségeit keresi.
Az esetleges kompromisszummal kapcsolatban a miniszter aszszony úgy fogalmazott „várjuk a brit elnökség javaslatát”. Catherine Colonna, aki korábban Chirac elnök tanácsadója volt, a Gyurcsány Ferenccel, Somogyi Ferenccel és Baráth Etelével folytatott tárgyalásain úgy tapasztalta, bár a többi új tagországhoz hasonlóan Budapestet is nagyon magára haragította London a már előkészített büdzsé elutasításával, a magyar kormány sok tekintetben osztja Tony Blair álláspontját. Ha Franciaország nem lesz rugalmas az európai költségvetés szerkezetének átalakításával kapcsolatban, Budapest nem habozik majd Párizst vádolni a megegyezés akadályozásával.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.