Kisfalvi Mária, a sztrájkbizottság szóvivője tegnap nem tudott információt adni a munkabeszüntetés pontos időpontjáról, és azt sem tudtuk meg, hogy milyen minimális szolgáltatásokat fog ellátni az intézmény. – A részleteket illetően egyelőre nincs egységes álláspont – közölte Kisfalvi.
A demonstrációra készülők a nyár óta elnök nélkül működő rádió menedzsmentjéhez már eljuttatták követeléseiket, de az továbbra sem világos, hogy kitől várják a helyzet megoldását. A követelések közt az szerepel, hogy ne kerüljön sor elbocsátásokra, a vidéki stúdiók bezárására, a rádióújság kiadói jogának eladására és az idegen nyelvű stúdiók megszüntetésére. A jogi helyzet azért nem egyértelmű, mert ezen döntések meghozatalára az elnök lenne jogosult. A rádiósok azt is szeretnék elérni, hogy a műsorkészítésre szánt összeg, illetve a bérek 4,8 százalékkal emelkedjenek. A helyzetet bonyolítja, hogy az anyagi természetű követelések forrásai nagyrészt attól függnek, hogy a központi költségvetés mekkora összeget szán az intézmény működésére. A 2006-os költségvetésről azonban már döntött az Országgyűlés, így ebben a ciklusban már kevés az esély a módosításra.
Emlékezetes: az alelnökökkel folytatott eszmecserék sikertelensége után a szakszervezetek úgy döntöttek, a kormánnyal kívánnak tárgyalóasztalhoz ülni. A kabinet nevében Csizmár Gábor munkaügyi miniszter elutasította a szakszervezetek megkeresését.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról