Bonyolult EU
Varsó. Lech Kaczynski nem siettetné az euró bevezetését, mert életszínvonal-csökkenéshez vezetne az országban, ahol egyébként sem élnek olyan jól, mint Német- vagy Franciaországban – derült ki a lengyel elnök AFP-nek adott nyilatkozatából. Kaczynski továbbá túl bonyolultnak találja az unió jogrendszerét, amelyet egyszerűbbé, átláthatóbbá kéne tenni, elvetve azt a francia javaslatot, hogy az uniónak állandó minisztere és külügyminisztere legyen. (MTI)
Börtönben az alapító
Tokió. Húszévi börtönbüntetésre ítélték a hatvanéves Sigenobu Fuszako asszonyt, a japán Vörös Hadsereg terrorszervezet alapítóját. Bebizonyosodott, hogy az 1974-es, a hágai francia nagykövetség elleni merényletet Fuszako szervezte. A Vörös Hadsereg leghírhedtebb tettére 1972-ben került sor, amikor három terrorista huszonhat személyt lőtt agyon a tel-avivi repülőtéren. Az asszonyt még 2000 novemberében tartóztatták le Japánban. (MTI)
Elítélték, mert elítélt
Újdelhi. Letartóztatták az egyik kis példányszámú indiai folyóirat főszerkesztőjét, mert a kormány felszólítása ellenére leközölt egyet a Dániában megjelent Mohammed prófétáról készült gúnyrajzok közül. A Sabdarsz című lap egyik újságírója elmondta, hogy a rajzot éppen egy olyan cikk mellé tették be, amely elítéli a vallások kifigurázását a média által. (MTI)
EP-elnök Budapesten
Budapest. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök fogadta a Parlamentben Josep Borellt, az Európai Parlament elnökét. A megbeszélés után Borell Szili Katalinnal találkozott, aki tájékoztatást adott az Európa jövőjéről, globlizációról, gazdasági-szociális kapcsolatokról szóló, őszre tervezett konferenciáról. A magyar házelnök felvilágosítást kért az unió 2007–2013-as költségvetésének helyzetéről, valamint tárgyaltak a két parlament közti együttműködés erősítésének lehetőségeiről. Josep Borell az európai nemzeti parlament szocialista és szociáldemokrata frakcióvezetőinek soros gyűlésére érkezett Budapestre. (MTI)
Sikertelen tárgyalások
Szöul. Eredménytelenek maradtak a két Korea közötti tárgyalások a hadifoglyok ügyében. Dél-Korea szerint 542 katonát és 486 civilt tartanak fogságban északon az 1950– 53-as háború óta. Phenjan tagadja, hogy nem enged haza egyetlen hadifoglyot sem, a civilek pedig önként mentek északra. Dél-Korea azt követelte, hogy Észak-Korea indítson be egy programot a hadifoglyok ügyének tisztázására, és engedje haza az elfogott katonákat és civileket. (MTI)

Súlyos vonatbaleset Tiszavasváriban, kamionnal ütközött egy szerelvény – videó