2003. január 3.: Duplájára emelkedett január 1-jétől a kormány tagjainak fizetése.
2003. január 10.: Több mint kétmilliárd forintot kellett kifizetnie a magyar költségvetésnek Széles Gábor egy rosszul sikerült oroszországi üzlete miatt. Az Ikarus Rt. öt évvel ezelőtt az állami exporthitel-biztosító fedezete mellett exportált 120 autóbuszt, ám az orosz vevő nem fizetett.
2003. január 21.: Az orosz államadósság utolsó részletének rendezéséről írt alá jegyzőkönyvet tegnap Moszkvában László Csaba magyar és Alekszej Kudrin orosz pénzügyminiszter. A megállapodás értelmében az orosz fél 82,075 millió dollárt fizet heteken belül készpénzben Magyarország számára. A magyar kormány hozzájárult az MSZP közeli cégekhez kötődő mintegy 61 millió dollár adósságból történő leírásához.
2003. január 21.: Medgyessy Péterrel felhőtlen és baráti a viszonyom – jelentette ki Kovács László, az MSZP elnöke, külügyminiszter, Gyurcsány Ferencnek egy múlt heti konferencián elhangzott szavaira utalva, amelyek szerint „véget ért az MSZP-ben a Kovács-korszak”.
2003. január 22.: Rendkívüli bizottsági ülést kezdeményezett a forint ellen az elmúlt hetekben indult spekulációs támadás miatt Varga Mihály, az Országgyűlés költségvetési és pénzügyi bizottságának elnöke.
2003. január 28.: A londoni Financial Times cikke szerint Kelet-Európában Magyarország vált a legnagyobb mértékben részesévé az iraki háborús készülődésnek.
2003. január 29.: Az átvilágítóbírák újra felszólították Csehák Juditot, Gál Zoltánt, Horn Gyulát és Medgyessy Pétert, hogy mondjanak le mandátumukról.
2003. február 1.: Lezárult a Kime-Net Kft. ügyében indított nyomozás. Az MSZP által alapított, majd fantomizált cég több tíz millió forintos köztartozást halmozott fel.
2003. február 1.: A rendőrség ma politikai rendőrségként működik egy elhárítótiszt vezetésével. A testülettől ebben a morális állapotában nem is lehet mást várni – jelentette ki Kövér László arra a hírre reagálva, miszerint az ORFK megszüntette a nyomozást a csalással gyanúsított Szász András ellen. Az MSZP közeli vállalkozó által vezetett Nádor Rt. a Horn-kormány idején kapott megbízást titkosszolgálati berendezések beszerzésére, a rendőrség korábbi gyanúja szerint a Kereskedelmi és Hitelbank 33 millió dolláros hitelének egy részét saját céljaira fordította.
2003. február 4.: Tízezer dollárt fizetett a Miniszterelnöki Hivatal az MSZP kampánytanácsadójának, Ron Werbernek egy tanulmány elkészítéséért.
2003. február 5.: Az eredeti vételár töredékéért adta el a Magyar Posta a Lenau Reisen–Postakocsi Utazási Irodát. A posta 2002 februárjában vásárolta az irodát 90 millió forintért, decemberben pedig 20 millió forintért adta el a nyereséges céget egykori tulajdonosának.
2003. február 7.: A Medgyessy-kormány hatalomra kerülését követően az APEH teljes adatbázisa illetéktelen kezekbe került. A több millió magyar állampolgár és a több százezer gazdasági vállalkozás teljes adatállományát törvénysértő módon lemásolták és kijuttatták az adóhivatalból.
2003. február 11.: Panasszal él a Legfőbb Ügyészségnél az MSZP-hez közel álló Szász András ellen folytatott rendőrségi eljárás megszüntetése miatt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága.
2003. február 14.: Államtitoksértés és más bűncselekmények gyanúja miatt feljelentést tett az ORFK-n Simicska Lajos volt APEH-elnök az adóhatóság adatbázisának kimásolása ügyében.
2003. február 14.: A Tőkés László vezette Királyhágó-melléki Református Egyházkerület nyertes pályázatára megítélt 320 millió forintos költségvetési támogatást a Medgyessy Péter miniszterelnök barátja, Mudura Sándor által alapított Mecénás Alapítvány kapja – értesült lapunk.
2003. február 19.: Kiss Elemér is tagja annak az ügyvédi irodának, amelyet a Malév megbízott a cég átvilágításával – adta hírül lapunk.
2003. február 20.: A Nemzeti Autópálya Rt.-t is Kiss Elemér ügyvédi irodája világította át.
2003. február 21.: A Közlönykiadó Kft. és a Magyar Nemzet között hatályban volt szerződési ügylet lezárását is a Forgács és Kiss ügyvédi iroda bonyolítja le. A botrány miatt benyújtotta lemondását Kiss Elemér. Saját unokatestvérének adta el felerészben, mélyen áron alul a csillebérci vadászházat Rácz Péter, az úttörőszövetség elnöke. Rácz állítja: nem tudta, hogy rokonának adta el a luxusingatlant, amelyben most bérlőként lakik.
2003. március 12.: Nyílt közbeszerzési eljárással 410 felső kategóriás személygépkocsi szállítására írt ki pályázatot a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága.: Az átlagban 8-9 millió forintot érő kocsik beszerzési ára összesen meghaladhatja a hárommilliárd forintot.
2003. március 24.: A Fidesz a parlamentben arra kérte a kormányt, hogy lépjen ki az Irak elleni amerikai háborút támogató országok koalíciójából. Németh Zsolt Fidesz-alelnök utalt rá, hogy a magyarok 92 százaléka is ezt kívánja.
2003. március 27.: Az ORFK megtagadta a nyomozást az APEH-nél történt adatmásolás ügyében.
2003. április 1.: Princz Gábort, a Postabank volt elnök-vezérigazgatóját 36,1 milliárd forintos hűtlen kezeléssel gyanúsítja ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága.
2003. április 11.: Nyolcszázezer forintos havi alapbérben részesülnek a vasutas-szakszervezetek első számú vezetői, miközben a mozdonyvezetők legfeljebb 150 ezer forintot keresnek. A vezérigazgató-helyettesek alapbére 1,2 millió forint havonta. A vasúttársaság idei várható vesztesége 34 milliárd forint.
2003. április 12.: Távozni kényszerült posztjáról Rácz Zsolt, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium közigazgatási államtitkára, miután kiderült: az az ügyvédi iroda is részt vesz a tárca törvény-előkészítő munkájában, amelynek korábban Rácz is a tagja volt.
2003. április 15.: Öt évre, csaknem egymilliárd forintért nyert megbízást a közelmúltban a Malév Rt. munka-, tűz- és környezetvédelemmel kapcsolatos kötelezettségeinek ellátására a korábban „színész- és modellügynökségként” működő Carriere Kft. – tudtuk meg.
2003. április 15.: Medgyessy Péter vezetésével delegáció utazott Athénba, az EU-csatlakozási szerződés aláírására.
2003. május 7.: Sikeres társaságként mutatta be tegnapi sajtótájékoztatóján Medgyessy Péter kormánya új tagjait, köztük Gyurcsány Ferencet.
2003. május 13.: A magyar nyelvtan szabályait áthágó, pontatlan mondatszerkesztés jellemzi azt a fordítói munkát, amelyet Medgyessy Péter tolmácsának, Bereczky Tamásnak cége készített százmillió forintért – közölte az Index.
2003. május 27.: Nagyjából hatvanmilliárd forintos veszteséget kellett elkönyvelniük a forint elleni támadás mögött álló spekulánsoknak – közölte tegnap Járai Zsigmond, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke. A spekuláció folytán az MNB első öt havi mérlegében 42 milliárd forintos árfolyamnyereség keletkezett. A jegybank adatai szerint összesen 5,3 milliárd eurónyi spekulatív tőke érkezett Magyarországra: ebből 3,8 milliárdnyit viszszavásároltak, 1,2 milliárdnyi a magyar bankokhoz került, 240 millió eurót pedig a spekulánsoknak kellett veszteségként elkönyvelniük.
2003. június 3.: Megszavazta tegnap a parlament a magyar katonai részvételt az iraki rendezésben.
2003. június 5.: Nagyjából 76 milliárd forintot jelentő megszorító csomagot fogadott el tegnap a kabinet. A jegybank pedig a kormány kezdeményezésére módosította az euróhoz mért középárfolyamot.
2003. június 6.: Lemondott posztjáról Sári Lajos, az oktatási tárca helyettes államtitkára, miután fény derült a személyét érintő, a tárcával kapcsolatos gyanús összefüggésekre.
2003. június 16.: Megtámadták és brutálisan megverték Szász Károlyt, a PSZÁF elnökét. Szász politikai bűncselekménynek nevezte a történteket, és úgy vélte: létezik egy cselekvési terv az ő eltávolítására.
2003. június 18.: Rendőri őrizetet kapott Szász Károly és családja.
2003. június 21.: Keller László elismerte, hogy a PSZÁF belső ügyeivel foglalkozó, Szász Károly lejáratására irányuló, a napokban nyilvánosságra került jelentés „egyes elemei” az általa vezetett hivatalban készültek. Vádemelési javaslattal elküldte az ügyészségnek a vecsési számlagyár néven ismertté vált, az államnak kétmilliárd forint kárt okozó ügy iratait az Országos Rendőr-főkapitányság. Az alapos gyanú szerint a számlagyárosok – mások mellett – a vecsési képviselő-testület MSZP-s tagja, Holánszky Béla fia, Holánszky Péter és a szocialisták helyi szervezetének korábbi elnöke, Balázsi Tamás voltak.
2003. július 2.: 140 millió forintot tesz zsebre négy év alatt tanácsadásért a MiG–29-es vadászgépek hajtómű-felújítása kapcsán a szocialista kötődésű Szalai Péter cége, az Armaco Kft. – tudtuk meg.
2003. július 5.: Mára a kormányzat is belátta, hogy egyértelműen hibás lépésnek bizonyult a júniusban végrehajtott forintleértékelés, ezért intézkedéseket ígér a piac megnyugtatása érdekében. Az árfolyamgyengülés révén az ország adósságszolgálati kötelezettségei 25 milliárd forinttal növekedtek, ami minden család költségvetését tízezer forinttal terheli, ezenfelül hat tőkeerős tőzsdei cégnek összesen 37 milliárdos vesztesége keletkezett az árfolyam változása nyomán.
2003. július 7.: Visszavonta Medgyessy Péter azt a korábbi ígéretét, hogy szeptembertől minden óvodás ingyen kapja az ebédjét. Mint mondta: „nyelvbotlás” történt.
2003. július 11.: Benyújtotta lemondását Rejtő E. Tibor, a K&H Bank vezérigazgatója és Ludo Jacobs vezérigazgató-helyettes.
2003. július 15.: Egymillió dollárt (mintegy 225 millió forintot) fizetett ki – közbeszerzés nélkül – a honvédelmi tárca egy dán cégnek az iraki katonai kontingens 60 fős szállásépítő csoportjának utaztatásáért.
2003. július 18.: Bécsben elfogták Kulcsár Attilát.
2003. július 21.: Ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal az orosz államadósság lebontása során eltűnt dollármilliók ügyében.
2003. július 22.: Medgyessy Péter az idén már negyedik alkalommal megy külföldre pihenni. Most először a Balaton partján, majd Franciaországban tölti a szabadságát, ahol körutat tesz. Az év során Kubában, Olaszországban, Németországban és Ausztriában is pihent.
2003. július 26.: Az Inter-Európa Bank egyik fiókjából vették fel külföldi magánszemélyek azt a négy-hat milliárd forintot, amely a K&H Equitiestől származott. A bank elnöke korábban Medgyessy Péter volt.
2003. július 29.: Nem járult hozzá gyorsított kiadatásához Kulcsár Attila. A bróker hamis okiratokkal igazolta a K&H Equitiesnél a pozíciója betöltéséhez szükséges iskolai végzettségeket, emiatt a PSZÁF feljelentést tett a rendőrségen.
2003. augusztus 1.: Megszüntette a nyomozást az ügyészség Berkecz Mária ellen az elhíresült ajándékóra-ügyben, miután nem talált bűncselekményre utaló jeleket.
2003. augusztus 2.: A kormányváltás után Kulcsár Attila névre szóló igazolványt, s ezzel szabad bejárást kapott a Miniszterelnöki Hivatalba – értesült lapunk.
2003. augusztus 6.: Már pénzmosás gyanúja miatt is nyomoz a rendőrség a K&H-ügyben.
2003. augusztus 9.: Egy tavaly decemberben alkotott kormányrendelet ez év januártól hatályos módosítása tette lehetővé, hogy a K&H Bank brókercégénél Kulcsár Attila végrehajtsa az ismeretlen eredetű milliárdok tisztára mosását eredményező részvényvásárlási akciókat – tárta fel a Magyar Nemzet.
2003. augusztus 8.: Az állam bérelte vissza az első négy-öt évben a balatonőszödi villáját – ismerte el Gyurcsány Ferenc egy tévéműsorban.
2003. augusztus 13.: A közbeszerzést megkerülve, meg nem hirdetett tárgyalásos eljárást írt ki a Magyar Posta 1803 speciális biztonsági táska gyártására és szállítására. A 178 millió forintos beruházást az Alsys 2000 Kft. kaparintotta meg, amelynek a volt MSZMP KB-s Fejti György az ügyvezető igazgatója – adta hírül az Info Rádió.
2003. augusztus 25.: A vetélytársánál drágább ajánlattal s egyes előírt dokumentumok hiánya ellenére nyert több tíz millió forintot a szocialista egészségügyi tárcától mentőautók üzemeltetésére a Főnix S. O. S. Rt. A cég ápolási igazgatója Óbudán az MSZP színeiben politizál.
2003. szeptember 2.: Az Eximbank Rt. csaknem hétmilliárd forintos hitelt biztosított az orosz Arhangelszk megyének.
2003. szeptember 4.: Puch László pártpénztárnok elismerte, hogy a Britton Kft.-től származik az a luxusautó, amit használ.
2003. szeptember 5.: Horváth Csaba II. kerületi és Andó Sándor kőbányai szocialista polgármester is elismerte, hogy kapcsolatban álltak Kulcsár Attilával.
2003. szeptember 5.: Feltartóztatta a határőrség Hegyeshalomnál, majd átadta a rendőrségnek Rejtő E. Tibort, a K&H Bank lemondott vezérigazgatóját, akit gyanúsítottként hallgattak ki.
2003. szeptember 26.: 101,3 milliárd forintért eladta az állam a Postabankot az Erste Banknak.
2003. október 15.: A Katonai Felderítő Hivatalban csaknem háromszáz embernek mondanak búcsút a haderőreform részeként. Szakértők szerint ez azzal a veszéllyel járhat, hogy titkos adatok kerülnek a magánszférába.
2003. október 18.: Az ÁPV Rt. 4,6 milliárd forintért adta el a Hajógyári-sziget harmadát a rajta lévő épületekkel együtt.
2003. november 4.: Megsemmisítette a rendszerváltozást követő kormányok tagjainak titkosszolgálati múltját vizsgáló Mécs-bizottság felállításáról hozott parlamenti határozatot az Alkotmánybíróság.
2003. november 6.: Több millió forintba került a kormány „söjtöri lakomája”. A kihelyezett kormányülést követő ebédre a rózsadombi Mágnáskert étteremből hozatták a menüt, amely a többek között mandulával töltött angolnából, fokhagymás parajjal tekert harcsából és tokajis mazsolával töltött diós holdacskából állt.
2003. november 21.: Indoklás nélkül menesztette posztjáról Mellár Tamást, a Központi Statisztikai Hivatal elnökét Kiss Péter kancelláriaminiszter.
2003. november 28.: Azonnali hatállyal 300 bázisponttal, 12,5 százalékra emelte tegnap délelőtt kilenc órakor a jegybanki alapkamatlábat a monetáris tanács a forint drámai gyengülése miatt. A pénzügyminiszter szerint külső spekuláció áldozata volt a forint, a jegybankelnök viszont belső okokat is említett. A bankszövetség támadta a döntést.
2003. december 3.: László Csaba hétfői londoni nyilatkozata okozta a forintzuhanást – közölte Barcza György, az ING Bank elemzője. A szakértő állítja, hétfőn azt követően kezdett esni a forint árfolyama, hogy a londoni piac úgy értesült, a pénzügyminiszter egy befektetők által szervezett ebéden úgy nyilatkozott, az inflációs célok nem annyira fontosak, s a jelenlegi forintgyengülés nem jelent problémát.
2003. december 5.: Félmilliárd euró, azaz 135 milliárd forint összegű hitel felvételéről döntött a kormány. Az Államadósság Kezelő Központ Rt. szerint a hitel célja „az adósságkezelés eszközeinek bővítése, illetve a devizabetétek és -kiadások eltéréseinek összehangolása”.
2003. december 9.: A központi költségvetés adósságáról tartott sajtótájékoztatón Szarvas Ferenc, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója kijelentette: a költségvetés bruttó adóssága év végére eléri a 10 500 milliárd forintot.
2003. december 19.: December 26-tól január 2-ig Thaiföldön tölti téli szabadságát Medgyessy Péter és felesége.

Cserpes Laura: „Abban a pillanatban egy perc alatt váltam felnőtté”