2004. január 7.: Draskovics Tibor, Medgyessy Péter eddigi kabinetfőnöke váltja László Csabát a pénzügyminiszteri székben. A miniszterelnök azzal indokolta a döntést, hogy László minisztersége alatt a tervezettnél jóval magasabb lett a költségvetési hiány.
2004. január 8.: Medgyessy Péter miniszterelnököt a villanyár lakossági kompenzációjára és a nagykereskedelmi szerződések felülvizsgálatára szólította fel a Fidesz. Választ vár arra is, miért kötelezték a Magyar Villamos Művek Rt.-t (MVM), hogy a világpiaci ár ötszöröséért vegyen áramot a Bakonyi Erőmű Rt.-től. A gazdasági miniszter rendelete értelmében az MVM Rt. tavaly 43,50 forintos áron volt kénytelen megvásárolni az áramot a szocialista érdekeltségi körbe tartozó Bakonyi Erőmű Rt.-től. Az erőművet üzemeltető vállalatok egykori vezetői között a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkárának és közigazgatási államtitkárának a neve is felbukkan, az erőmű egyik igazgatósági székében pedig Mécs Imre szabad demokrata országgyűlési képviselő fia ül. Az MVM sajtóosztályán közölték: idén már nem a tavalyi áron, hanem jóval olcsóbban, körülbelül 22 forintért vásárolják az áramot a Bakonyi Erőműtől.
2004. február 9.: Pályáztatás nélkül vásárolt 1500 Parabellum típusú pisztolyt a Honvédelmi Minisztérium csaknem 120 millió forintért – adta hírül a Magyar Nemzet.
2004. február 16.: Mintegy hétezer gazda részvételével megkezdődött az országos agrárdemonstráció, aminek fő követelése, hogy a kormány azonnali intézkedéseket léptessen életbe az ágazat válságának megoldására.
2004. február 18.: Idén tízmilliárd forintot von el a kormányzat az önkormányzati szférától – ismerte el tegnap Lamperth Mónika belügyminiszter.
2004. február 25.: Akinek a halálhírét keltik, az nagyon sokáig él – reagált Medgyessy Péter az esetleges idő előtti távozását firtató sajtóértesülésekre. A szocialisták az SZDSZ-t sejtik a Magyar Hírlap cikke mögött. „Minden alapot nélkülöző spekuláció” – kommentálta lapunknak Gyurcsány Ferenc a kormányfő idő előtti távozásáról és az ő esetleges jelöléséről szóló híreket.
2004. március 5.: Míg a Fidesznek 42, addig az MSZP-nek csupán 23 százalékos a támogatottsága a gazdasági elit körében. Ez azért is meglepő, mert ennek a rétegnek a döntő hányada baloldalinak és liberálisnak vallja magát – állapította meg a Szonda Ipsos.
2004. március 11.: Az RTL Klub Való Világ 3 című produkciója kilencmillió forintos támogatást nyert el a kancellária pályázatán uniós tájékoztatásra. A Magyar Rádió két műsora mindössze kétmilliós támogatásban részesült, a Duna TV pedig hárommillió forintot kapott.
2004. március 25.: Amint az új felügyeleti tanács megalakul, leváltja a kormány a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) éléről Szász Károly elnököt és helyetteseit – szögezte le a kormányülés után Gál J. Zoltán kormányszóvivő.
2004. március 26.: Nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki a magyar hatóságok Schönthal Henrik ellen, akit a brókerügy egyik kulcsfigurájának tartanak a nyomozók.
2004. március 30.: Nyolcvanhat titkos tanácsadó sokszor tisztázatlan feladatkörben, átlagosan havi bruttó négyszázezer forintért van alkalmazásban a minisztériumoknál.
2004. március 31.: Tegnap délelőtt hazaszállították Bécsből, majd előzetes letartóztatásba helyezték Kulcsár Attilát.
2004. április 10.: Rekordhitel felvételére készül a magyar költségvetés. Az összeg akár az egymilliárd eurót, vagyis a 250 milliárd forintot is elérheti.
2004. május 5.: A BKV vasútijármű-javító kft.-je kétmillió forintért adott el egy vállalkozónak egy százmillió forint értékű, leselejtezett készletet – értesült lapunk.
2004. május 7.: A Magyar Fejlesztési Bank 49 százalékos tulajdonosként beszállt Pintér Sándor volt belügyminiszter cégébe, a 156 millió forintos alaptőkéjű Civil Biztonsági Szolgáltató Rt.-be – közölte a HVG. Az állami tulajdonú bank 240 millió forintot fizetett a 75 millió forint névértékű részvénycsomagért.
2004. május 17.: Farkas Istvánt választotta meg az Országgyűlés a PSZÁF Felügyeleti Tanácsának élére. Ezáltal Szász Károlyt több eredménytelen próbálkozás után sikerült eltávolítani a PSZÁF éléről.
2004. május 20.: Több mint 6,5 milliárd forintért vásárolt bútort a költségvetési intézményeknek a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság.
2004. június 10.: Őrizetbe vették az ártándi határátkelőnél Kerék Csabát. A Britton Kft. ügyvezető igazgatóját sikkasztással és pénzmosással gyanúsították meg a brókerbotránnyal összefüggésben.
2004. június 16.: Egyenként egymillió forintot fizet az Informatikai és Hírközlési Minisztérium azokért a „kakaóbiztos” számítógépekért, amelyeket csaknem háromszáz kistelepülés óvodája nyert egy pályázaton.
2004. június 20.: Meghalt egy magyar katona Irakban, amikor alakulata mellett álcázott pokolgép robbant.
2004. június 21.: A Miniszterelnöki Hivatal több mint hétmillió forintot fizet ki 2004-ben egy magáncégnek, amely arra ügyel, hogy a kancellária betartsa az üvegzsebtörvény rendelkezéseit.
2004. június 26.: Gépeltérítés esetén Magyarországon is tűzparancs adható ki polgári repülőgépekre, így akár több száz civil életét olthatják ki egy terrorcselekmény megakadályozása céljából.
2004. június 29.: Az iraki háború az eddigi adatok alapján 15,840 milliárd forintjába került az államnak.
2004. július 1.: Duplájára nőtt hazánk adóssága. Míg Magyarország nettó külföldi adóssága 2002. év elején 4,49 milliárd eurót tett ki, addig 2004 első negyedévének végén az adósságállomány már 8,87 milliárd euróra rúgott.
2004. július 13.: Wekler Ferenc (SZDSZ) jelentős területeket szerzett az M6-os autópálya tervezett nyomvonala körül. Az Országgyűlés alelnöke az esetek többségében ajándékozás jogcímén szerzett részesedést a birtokon. Földterületeire birtok-összevonási támogatást is kapott az agrártárcától.
2004. július 14.: Legkevesebb 128 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást folyósított az agrártárca vélhetőleg telepítési támogatás címén Wekler földjeire – tudtuk meg.
2004. július 16.: Wekler egyik érdekeltsége, a Gyémántfürt Kft. 46 millió forintot, míg a politikus élettársának édesanyja majd 40,5 millió forintot nyert el az agrártárca szőlőtelepítési pályázatán 2003-ban Wekler földjeire – derül ki egy birtokunkba került dokumentumból.
2004. július 22.: Tárgyalásos eljárásban túladott a 653 millió forint jegyzett tőkéjű Sas Kft.-n a Magyar Posta – tudta meg lapunk. A cégbírósági adatokból csak az olvasható ki, hogy a Sas Kft. egy luxemburgi céghez, az ez év február végén alapított Central Europe Holdinghoz (CEH) került, amelynek tulajdonosa a brit Virgin-szigeteken bejegyzett Central Services (CS) társaság. Mindkét cég élén egy-egy izraeli állampolgár áll, a CEH-et a Tel-Avivban élő Abraham Protas, a CS-t pedig a kfar-sabai Amir Leybov jegyzi.
2004. július 22.: Tíz, privatizációra meghirdetett agrártársaság közül hat esetében érvényesen és eredményesen zárult a pályázat – jelentette be honlapján az ÁPV Rt. Az Abaúji Charolais Mezőgazdasági Rt. 220 millió, a Bólyi Mezőgazdasági Rt. 4,750 milliárd, az Enyingi Agrár Rt. 1,35 milliárd, a Hód-Mezőgazda Rt. 1,7 milliárd, a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok Rt. 2,01 milliárd, míg a Szerencsi Mezőgazdasági Rt. 1,965 milliárd forintért kelt el.
2004. július 23.: Az ÁPV Rt. döntött a Hungexpo, a Nemzeti Tankönyvkiadó és a Hollóházi Porcelán Rt. teljes részvénycsomagjának eladásáról.
2004. augusztus 1.: Gyurcsány Ferenc sportminiszter felajánlotta a lemondását, de erről csak később, a kabinet átalakításával egy időben dönt Medgyessy Péter.
2004. augusztus 3.: Draskovics Tibor július elsejétől jelentősen emelte az ÁPV Rt. egész felső vezetésének javadalmazását. Mészáros Tamás igazgatósági elnöknek egymillióról egymillió-százötvenezerre, helyettesének, Vásárhelyi Istvánnak 700-ról 800 ezerre, a további kilenc igazgatósági tagnak 430-ról 550 ezerre, a felügyelőbizottság elnökének 600-ról 780 ezerre, a bizottság nyolc tagjának 270-ről 350 ezerre emelkedett a fizetése a pénzügyminiszter döntése érelmében. Kamarás Miklós, a vagyonkezelő vezérigazgatója 1,6 helyett 2,5 millió forintot vihet haza júliustól.
2004. augusztus 9.: Bárándy Péter igazságügy-miniszter korábbi nyilatkozataival szemben végül elismerte, találkozott Kulcsár Attilával, a milliárdos sikkasztási ügy egyik főszereplőjével.
2004. augusztus 16.: Már a kisebbik kormánypárt prominensei is Medgyessy Péter miniszterelnök távozását sürgetik. Medgyessy Péter és Kuncze Gábor SZDSZ-elnök zárt ajtók mögött egyeztetett a kabinet átalakításáról.
2004. augusztus 19.: Bár hetek óta tartanak a koalíciós egyeztetések, nincs megállapodás a kormányátalakításról. Medgyessy Péter bejelentette a miniszter- és államtitkárcseréket, ám az SZDSZ nem fogadta el Csillag István menesztését célzó javaslatát.
2004. augusztus 22.: Megbukott a Medgyessy-kormány. Az MSZP elnöksége úgy döntött, hogy az SZDSZ-szel közösen konstruktív bizalmatlansági indítványt nyújtanak be a miniszterelnökkel szemben.
2004. augusztus 24.: Távozik a parlament alelnöki székéből a 270 millió forint vissza nem térítendő állami támogatással összefüggő botránya miatt Wekler Ferenc.
2004. augusztus 25.: Nem sokkal azelőtt, hogy nagy többséggel Gyurcsány Ferencet választotta meg miniszterelnök-jelöltté az MSZP rendkívüli kongresszusa, Medgyessy Péter bejelentette lemondását.
2004. augusztus 28.: Az M6-os autópálya- pályázaton a gazdasági minisztérium által győztesnek kihirdetett konzorcium egyik tagjáról kiderült: korábban a német szociáldemokrata párt korrupciós botrányába is belekeveredett.
2004. szeptember 1.: Nem csitulnak az indulatok az M6-os autópálya versenyeztetése körül kipattant botrányban. Szakértők elemzéséből kiderül: a gyengébb ajánlatot hozta ki nyertesnek a gazdasági tárca.
2004. szeptember 16.: A Honvédelmi Minisztérium minden ellenőrzött három beszerzése közül kettő szabálytalan – állapította meg az Állami Számvevőszék.
2004. szeptember 22.: Vesztegetéssel gyanúsították meg Bálint Tamást, aki az ügyészség szerint tízmillió forintot fogadott el Kulcsár Attilától egy, a PSZÁF-ról szóló jelentésért. Bálint akkoriban a közpénzügyi államtitkárság főtanácsadójaként dolgozott, előtte pedig Keller László kabinetfőnöke volt.
2004. szeptember 23.: Legkevésbé az MSZP szavazói örülnek annak, hogy 2004 őszén Gyurcsány Ferenc váltja a miniszterelnöki székben a távozó Medgyessy Pétert – állapította meg a Magyar Gallup Intézet a legfrissebb felmérése alapján.
2004. szeptember 28.: Az Országgyűlés kormánypárti többsége miniszterelnökké választotta Gyurcsány Ferencet, és elfogadta a kormányprogramot.
2004. október 1.: Megszüntette a bíróság Kulcsár Attila és Kerék Csaba előzetes letartóztatását, és folyamatos rendőri felügyelet mellett házi őrizetbe helyezte őket.
2004. október 20.: Princz Gábor, a Postabank Rt. volt elnöke az őt védő ügyvédcsapat vezetésére Bárándy Péter volt igazságügy-minisztert kérte fel.
2004. október 25.: Idén már nem jutnak hozzá általános forgalmi adójukhoz az uniós országokkal kereskedő vállalkozások. A csúszás oka: a pénzügyminiszter utasítása értelmében az adóhivatalnak tételesen kell ellenőriznie az uniós adószámmal rendelkező adóalanyokat, így az APEH nem tudja tartani az előírt határidőket.
2004. október 28.: Gyurcsány Ferenc kormányzati szerepvállalását követően a Hiller István által vezetett Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma 14 millió forintos megbízást adott Rákosi Ferencnek, a miniszterelnök korábbi üzlettársának, az Altus Consulting Kft. felügyelőbizottsági tagjának.
2004. október 29.: Jövő év január 1-jétől átlagosan tizenöt százalékkal drágulnak az autópálya-matricák – közölték tegnap a gazdasági és közlekedési tárcánál, miután Kóka János miniszter aláírta a rendeletet.
2004. november 12.: Újabb közpénzeső zúdult baloldali vagy a baloldalhoz köthető médiumok és cégcsoportok kasszájába. Többek között a Népszabadság, a Népszava, a Metro újság, a Klubrádió, a Magyar ATV, a Ringier, az Axel Springer és a Sawyer Miller Group jutott közvetlenül vagy közvetve tízmilliós nagyságrendű öszszegekhez a munkaügyi minisztériumhoz tartozó Nemzeti Felnőttképzési Intézet (NFI) közelmúltban lezárult pályázatán keresztül.
2004. november 17.: A strasbourgi parlament bal oldaláról olykor még szerény tapsot is kapott tegnap Kovács László, aki hallgatósága véleménye szerint jobban szerepelt ugyan, mint legutóbbi, akkor még energiaügyekben történt meghallgatásán, azonban ezúttal sem keltette egy profi szakpolitikus képzetét.
2004. november 20.: A Gyurcsány Ferenc egykori üzleti partnere által irányított Láng Rt. vásárolhatta meg – az ellenzék által ismert árajánlatnál egymilliárd forinttal kevesebbért – a Nemzeti Tankönyvkiadót.
2004. november 21.: A honvédelmi tárca 18 millió forintot költött el azért, hogy 12 kutyának luxusólakat építtessen a szolnoki reptéren.
2004. november 23.: A kormánypárti frakciók szavazataival módosították tegnap a jegybanktörvényt, ami a jövőben nagyobb befolyást biztosít a kormánynak az árfolyam-politikai döntésekre. Járai Zsigmond, a Magyar Nemzeti Bank elnöke szégyenteljesnek nevezte a parlament döntését.
2004. november 24.: Miközben a Malév humánpolitikai igazgatóságot működtet, az állami társaság eddig csaknem hétmillió forintot fizetett ki egy magáncégnek azért, hogy megfelelő személyt találjon egy topmenedzseri állásra, amely időközben meg is szűnt – tudtuk meg.
2004. november 25.: Korábbi álláspontját feladva tegnap úgy döntött a kormány, hogy december 31-ig az utolsó magyar katona is elhagyja Irakot.
2004. november 30.: Mádl Ferenc megfontolásra visszaküldte az Országgyűlésnek a jegybanktörvény módosítását.
2004. december 1.: Nyilvános állásfoglalásban szólította fel az MSZP elnökségét a párt társadalompolitikai tagozata, hogy a szocialisták azonnal hagyják abba a kettős állampolgárságot ellenző kampányukat.
2004. december 5.: Mind a kettős állampolgárság, mind a kórház-privatizáció ügyében az igen szavazatok győztek a tegnapi referendumon. A két kérdés kapcsán tartott népszavazás azonban nem minősül ügydöntőnek, hiszen az igenek száma egyik esetben sem érte el a kétmilliót.
2004. december 16.: Nettó kétszázmillió forintos végkielégítéssel távozik posztjáról Sándor László, a Malév elnök-vezérigazgatója.
2004. december 20.: Gyurcsány Ferenc vatikáni látogatása során élesen bírálta a Magyar Katolikus Egyházat, amiért az úgymond beavatkozik a magyar belpolitikába.
2004. december 22.: Három agrárcéget – az Alcsiszigeti Mezőgazdaság Rt.-t, a Bácsalmási Agráripari Rt.-t és a Komáromi Mezőgazdasági Rt.-t – adott el az ÁPV Rt.
2004. december 30.: Kedden délután két órakor Draskovics Tibor pénzügyminiszter leállított minden állami kifizetést annak érdekében, hogy a kétszer már módosított idei hiánytervnél csak kismértékben legyen rosszabb a költségvetés mérlege.

Hosszú betegeskedése után visszatért Szily Nóra: „Annyi minden kimaradt!”