Alakul a szerb hadsereg. A belgrádi védelmi minisztérium küldöttsége Podgoricába utazott tárgyalásokra. A minisztérium épületén pedig már ott a szerb lobogó – az új himnusz kíséretével vonták fel. Ám az egyenruhákat, de még a jelzéseket sem fogják megváltoztatni, mint közölték: takarékosságból.
Az államközösség nagykövetségei tegnapra mind szerb nagykövetségek lettek, miután a szkupstina döntött a hatáskörök átvételéről. A montenegrói diplomatáknak azonnal megszűnt a megbízatásuk. Ha a nagykövet is montenegrói volt, a követségek vezetését a külügyminiszter döntése értelmében az ügyvivő veszi át. Most küldik szét a külképviseletekbe Szerbia nemzeti szimbólumait. Az országban is zajlik – feltűnő gyorsasággal – a jelképek cseréje, Crna Gorában ez már jórészt megtörtént.
Minden jel szerint Belgrád mielőbb túl akar lenni a „montenegrói kérdésen”, hogy Koszovó felé fordulhasson. Az UNMIK (koszovói ENSZ-igazgatás) erősíteni kívánja a biztonsági erőket Koszovó északi, szerbek lakta területein, hogy meggátolja a kisebbség elleni erőszak folytatódását.
A nemzetközi közösségben is aggodalmat kiváltó gyakori, többségében etnikai indíttatású incidensek miatt a szerb közösség egyoldalú lépések megtételével fenyegetőzött. Az UNMIK most azon van, hogy a koszovói szerbek soraiból toborozzon rendőröket, akik a helyi lakosság bizalmát élvezik. E célból igyekeznek felkutatni a volt rendőröket, akiket rövid tanfolyamon képeznének ki, és bevonnák őket a koszovói rendfenntartók kötelékébe.
Carla del Ponte hágai főügyész ma ad jelentést a BT-nek, amely okmány tartalmazni fogja az értékelést Belgrád és a nemzetközi törvényszék együttműködéséről. A jelentés Szerbiára nézve kedvezőtlen lesz Ratko Mladics kiszolgáltatásának halogatása miatt.

Se pénz, se ház – Megszólalt az Origónak az életéért küzdő győri lottónyertes