XIV. Leó pápa perui misszionáriusként kezdte
Miután 1982-ben pappá szentelték, Prevost 1985-ben Peruba ment, ahol misszionáriusként dolgozott. Először a Chulucanas területi Ágoston-rendi képzés igazgatójaként tevékenykedett, majd az elkövetkező években különböző feladatokat látott el, többek között a trujillói Szent Ágoston Szeminárium vezetőjeként és kánonjogot tanító tanárként.
Az Ágoston-rend vezetését is rá bízták
1999-ben Prevostot megválasztották a chicagói Ágoston-rend tartományi elöljárójának. Két és fél évvel később az Ágoston-rend vezetőjévé választották, és 2013-ig két cikluson át vezette a rendet. 2014-ben Ferenc pápa apostoli adminisztrátorrá nevezte ki Chiclayo püspökségére, majd 2015-ben püspökké szentelte. Püspöki mottója, „In Illo uno unum”, Szent Ágoston szavait idézi, miszerint „bár mi keresztények sokan vagyunk, egyek vagyunk Krisztusban”.





















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!