Jogszabályt sértett Botka László polgármester, amikor december 14-re hívta össze a Szegedi Közgyűlés rendkívüli ülését – közölte tegnap Kalmár Ferenc, a KDNP helyi frakcióvezetője. Emlékeztetett: az ülést a Fidesz és a KDNP frakciója kezdeményezte a december elsején bezárt óvoda ügyében. A Szegedi Közgyűlés szervezeti és működési szabályzata értelmében a rendkívüli ülést tizenöt napon belül kell megtartani, azt összehívni a polgármesternek kell. Kalmár elmondta: mivel ők november 27-én adták be a rendkívüli ülés összehívását célzó javaslatot, azt a jogszabály szerint legkésőbb december 12-én meg kellett volna tartani. – Ha azonban a polgármester hallgat ránk, akkor november 29-re összehívta volna az ülést, és az óvodát be sem kellett volna zárni – tette hozzá a frakcióvezető.
Hüvös László, a Fidesz frakcióvezetője arról beszélt: a szülők újabb levelet kaptak az óvodák igazgatóságától. Ebben az áll, a közgyűlés december 14-én dönthet úgy, hogy a felújítási munkák végeztével, várhatóan január elsején visszaköltözhetnek a gyermekek az óvodába. A tanév végén azonban mindenképpen be kell zárni az intézményt, mert jövő szeptembertől nem működhet olyan óvoda az országban, amelynek nincsen saját játszóudvara. A levélben azt kérik a szülőktől, hogy nyilatkozzanak: a bezárt intézménybe, vagy az azóta választottba szeretnék járatni gyermeküket januártól a tanév végéig.
Mint arról lapunkban már többször beszámoltunk, a szegedi önkormányzat december elsején bezárt egy fogyatékos gyermekeket integráltan nevelő óvodát, holott tanév közben oktatási intézményt csak akkor lehet bezárni, ha életveszélyes az épület vagy a környék.
Orbán Viktor milliók támogatásával küzd a magyarokért + videó
