Újabb MÁV-cég alakult

Bodacz Péter
2007. 12. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Január 1-jétől a MÁV-Trakció Zrt. gondoskodik a vasúti vontatási tevékenységről – jelentette be tegnap Zsákay László György, a MÁV gépészeti üzletágának főigazgatója, az új társaság leendő elnök-vezérigazgatója. A 90 százalékban a MÁV Zrt., 10 százalékban pedig a MÁV-Start Zrt. által birtokolt új vasúti cég jegyzett tőkéje 29,8 milliárd lesz az indulást követően, amiből 6 milliárd a készpénz, a fennmaradó 24 milliárd forint pedig a MÁV Zrt.-től kerül az új társaság birtokába eszközként, főként mozdonyok formájában. – A vontatási tevékenységből a MÁV-nak az idén 80–90 milliárd forint közötti árbevétele származik, ami jövőre 100 milliárd forint körül fog alakulni. A vontatási tevékenység 90 százalékot tesz ki az árbevételen belül, 10 százalékot pedig az úgynevezett állomási mozgatás, tolatási munka adja. Az árbevétel 80 százalékban a közszolgálati megrendelések teljesítéséből adódik – tájékoztatott a régi-új vezető, aki nem zárta ki annak lehetőségét, hogy az elkövetkező években az új társaság részleges privatizációjára is sor kerülhet. A géppark átlagéletkora 30 év körül van, de a most futó mozdonyok harmada még 20 évig használatban lesz. Ezenkívül összesen ötven villamosmozdony beszerzéséről kezdődnek tárgyalások a Bombardier Transportation GmbH-val, az első ütemben 15 milliárd forint értékben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.