300 ló és összkerékhajtás: ez lenne a Seat León Cupra R

Belső források szerint a Seat vezetősége egy 300 lóerős, összkerékhajtású León Cupra R sportkompakt megalkotását mérlegeli.

Szabó Péter
2013. 08. 03. 12:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 300 lóerő körüli teljesítményt hatfokozatú, dupla kuplungos váltó továbbítaná a négy kerékhez. A rendszer összjátéka öt másodperces 100-as sprintet eredményez, a végsebességet elektronika limitálná 250 km/h-ban. Az összképhez hozzátartoznak az ilyenkor megszokott, vadra szabott légterelők és óriási légbeömlők – persze kell is a pluszlevegő az izmos erőforrásnak. E mellé kétszer kettős véggel felvértezett kipufogórendszer és diffúzor is csatlakozik. Nem hiányozhat a repertoárból a mélyre ültetett sportfutómű sem.

A Cupra verzió jövőre érkezik, az R-re pedig – ha a vezetőség pozitív döntést hoz – még legalább két évet kell várnunk. Örömteli lépés volna ez a Volkswagen spanyol divíziójától, hiszen színesedne az igazán heves vérmérsékletű sportkompaktok kínálata, ám a németek ezzel belső konkurenciát teremtenének a készülő Volkswagen Golf R-nek.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.