A középpontban továbbra is a márka erősségei lesznek: a szép formákat jó anyagok és összeszerelés, valamint gazdag alapfelszereltség és kiváló ár-érték arány köríti majd a szériaverzió esetében is. A kupék, a ferde hátúak és a crossoverek arányait egyaránt magán viselő Q30 a márka pozicionálása szerint a fiatalokat célozza majd meg.
Ennek eredményeképpen sportos hajtásláncokat találunk majd a lemezei alatt, amelyek egy része minden bizonnyal a partner Mercedes–Benztől érkezik majd. A Q50-ben bemutatkozott 170 lóerős dízelmotor mindenképpen bekerül az újdonság lemezei alá, s emellett az A- és B-osztályban megismert erőforrások egy része is, ugyanis az autónak alapot adó MFA platform szintén a csillagos márkától érkezik majd.
A végső verzió érkezéséről még nem szólnak a hírek, de tekintve a koncepció kidolgozottságát, valamint az alapok meglétét, erre valószínűleg éveket már nem kell várni. Egyes források szerint 2015 közepén már találkozhatunk az újdonsággal a hazai márkakereskedésben. A márka 50 000 példány értékesítését tervezi, amelynek elkészítéséhez már el is kezdték az angliai Sunderlandben lévő Nissan-gyár bővítését.