700 lóerős hibrid lehet a Corvette-ek csúcsa

Úgy látszik, soha nem lesz vége a teljesítmény hajhászásának, emellett pedig folyamatosan töpörödnek össze a fogyasztási adatok. A megoldás: a hibrid.

Vajda János
2013. 09. 07. 17:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már odáig jutottunk, hogy a vadonatúj Corvette alapverziója például a mérések szerint közel 500 lóerőt teljesít, ami már eleve ijesztő, s akkor még nem beszéltünk a rövidesen érkező sportváltozatokról, a Z06 és a ZR1 kivitelekről. A Z06-os érkezéséről már több hír is napvilágot látott, és amennyiben hinni lehet az előzetes információknak, az elődmodellel összehasonlítva az újdonság legalább 100 lóerővel erősebb lesz: a jócskán átdolgozott hétliteres szívó V8-as monstrumból állítólag 600-610 lóerőt préselnek ki a mérnökök.

Ez az érték alig marad el a 6,2 literes kompresszoros erőművel felvértezett ZR1-es elődtől, amely a széria csúcskivitele volt, így nem kérdés, hogy a Chevrolet fejlesztőinek valami újat kell kitalálniuk a friss ZR1 létjogosultságához. Nos, valószínűleg a hibrid meghajtás jelenti a megoldást, amit már néhány szuperautó esetében (például McLaren P1, Ferrari LaFerrari és Porsche 918 Spyder) láthattunk.


Mark Reuss, a General Motors (GM) igazgatója egy interjúban elmondta, hogy nagyon szívesen látna egy igazán izmos hibrid hajtásláncot a Corvette lemezei alatt, ami kivételes teljesítményadatokhoz segítené az autót, mégpedig kimondottan kedvező fogyasztási és károsanyag-kibocsátási értékek mellett. Üröm az örömben, hogy vélhetően az autó tömegén is jócskán meglátszana az akkumulátorok és a nehéz villanymotor terhe, ám bizonyára erre a problémára is találnának megoldást a mérnökök.

Az Európában is forgalmazott, s Németországban például körülbelül 21 millió forint ellenében megvásárolható alapmodellnél az árban is lényegesen magasabbra pozicionált ZR1 akár több mint 700 lóerőt teljesíthetne így, és különösen jó hír, hogy a V8-as motort sem kell elfelejtenünk esetében: a gyáriak hallani sem akarnak kisebb, V6-os turbókról, így ameddig csak lehetővé teszik a szabályozások, kitartanak a V8-as blokkok mellett.

Utóbbi örömhír ismeretében mi mindenképp megbocsátanánk a GM-nek, ha a Corvette csúcsmodellje elektromos segítséggel lépne piacra, bár az sajnos továbbra is szinte biztos, hogy a ZR1-es kivitel nem lesz elérhető az európai piacon.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.