Eladó a McRae család makulátlan kedvence

A Silverstone Aukciósház jövő februárban egy egyedülálló lehetőséggel szolgál a ralirajongók számára.

Kenéz Tibor
2013. 12. 23. 6:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ilyen autók egyébként is nagyon ritkán kerülnek eladósorba, főleg ennyire szép állapotban. Pedig ez a példány is megélt már jó pár viadalt. Az 1977-ben a Prepfab Motorsport szakemberei által épített versenyautó, melyen Eddie Stobart-os festés díszeleg, az egyik legkönnyebben felismerhető és legeredményesebb klasszikus raliautó, ami valaha elkészült. A négykerekű az ötszörös brit világbajnok Jimmy McRae tulajdonában volt, aki 2006-ban megnyerte vele a Roger Albert Clark Rallyt, de a győzelem előtt már a fia, Colin McRae – aki egy tragikus helikopter-balesetben elhunyt – is kipróbálta az autót Stang Forestben.

2007-ben ismét szép elismerést zsebelt be az idősebb McRae, hiszen elhódította a British Historic Championship ’81 előtt gyártott autóknak indított kategóriájának kupáját. Egy évvel később az elhunyt Colin tiszteletére rendezett viadalon a történelmi kategóriában szintén győzelemre vezette az autót a család egyik tagja, ezúttal Alister McRae. Végül 2009-ben eladásra került a versenygép, melyet Jim Whelan vásárolt meg, és azzal a lendülettel fel is újíttatta, hogy aztán ismét versenyre fogják. 2010-ben és 2011-ben is indultak az Escorttal a Rally Clasico Isla Mallorcán, majd most eladósorba tették.

A képek alapján nagyon jó állapotban lévő Ford egyébként 2014-ig érvényes vizsgákkal rendelkezik, tehát addig minden további nélkül benevezhető viadalokra. Az autót egyébként egy kétliteres, négyhengeres Sherwood motor hajtja, amely 260 lóerőt présel ki magából, és mindezt egy ZF ötfokozatú manuális versenyváltón keresztül juttatja az aszfaltra - vagy éppen amilyen borításon versenyzik.

Jövőre a február 22-én tartandó aukción körülbelül 24 és 31 millió forint közötti összeget várnak a versenyautóért, melyet bizonyára minden további nélkül meg fog fizetni valaki, aki a későbbiekben büszkén mutogatja majd gyűjteményében a raliautót. Reméljük, azért néha leporolja, avagy rendeltetésének megfelelően még inkább porossá teszi a szép versenyautót.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.