Példátlan fogyókúra – Detroitban az új Ford F-150

Hazánkban a Ford egyetlen platós modellje a Ranger, azonban a tengerentúlon izgalmasabb is készül.

Kenéz Tibor
2013. 12. 29. 15:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem véletlen, hogy felkeltették figyelmünket a kék oválos gyártó háza tájáról érkező hírek: az amerikai piacra szánt hasonló járművek sosem modern technológiájukról és a hatékonyságot elősegítő tulajdonságaikról voltak híresek, legalábbis a környezettudatosság terén. Persze marcona, férfias megjelenésükkel, és óriási V8-as motorjaikkal a teherhordásban igenis hatékonyan működtek. Azt azonban az USA-ban is tudják, hogy ez már nem mehet így sokáig, így egyre szigorúbb környezetvédelmi normákat vezetnek be ott is.

Ennek hatására a Ford most gyökeres változásokat eszközöl a detroiti autószalonon bemutatkozó pickupjának új generációjánál. Az új F-150 nem kevesebb, mint 340 kilóval(!) lehet könnyebb elődjénél. Ezt az értéket pedig nem mással, mint az európai gyártók által már széles körben alkalmazott alumínium alkotóelemek felhasználásával érték el a mérnökök. Természetesen nem ez az egyetlen módszer, amivel spórolni szeretnének: az új F-150-be a gyártó 2,7 literes EcoBoost motorját szerelik majd, méghozzá a hírek szerint egy tízsebességes automata váltóval karöltve.


Ezekkel a változtatásokkal az új generáció 7,8 literes átlagfogyasztást tud majd produkálni 100 kilométeren, mely több mint két literrel kevesebb az előd legtakarékosabb verziójánál. Sőt még egy hibrid variáns is elképzelhető.

A Ford lépése azonban kockázatot is hordoz magában, hiszen amíg eddig a gyárak a generációváltások alkalmával zavartalanul álltak át, most az új anyagokból építkező alkatrészek miatt hosszabb és költségesebb átállásra lesz szükség.


Az amerikai gyártó a hírek szerint már teszteli az új F-150 prototípusát, melynek végleges verziója leginkább a Ford Atlas nevű tanulmányautójára fog majd hasonlítani. Ha ebből a generációból nem is jut még Európának, a kontinensek környezetvédelmi normájának közeledése miatt a későbbiekben lehetséges, hogy nem éri majd meg különböző modelleket fejleszteni a gyártóknak.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.