A Jaguar Land Rover egyebek között azért hozta létre nemrégiben Special Vehicle Operations néven külön divízióját, hogy a nem mindennapi luxusmodellek mellett a múlt ápolásával és a régi idők kincseinek újbóli felcsiszolásával valami különlegeset adjon az autózás világának. A Browns Lane-en fekvő új részleg első újjáélesztése az új Lightwight E-Type volt, a projektben összesen hat vásárlói példány készül.
A sportautók eredeti alapokra, méghozzá a megmaradt hat Special GT E-Type-karosszériákra épülnek. 1963-ban eredetileg 18 példányt készítettek volna, azonban végül mindösszesen 12 gördült ki a garázsból. Az SVO szakemberei kézzel, a lehető legalaposabb munkával végzik az újjáépítést, szigorú előírásoknak megfelelve, természetesen alumíniumvázra. A könnyűfémet használják továbbá a keménytető, a csomagtérfedél és a motorháztető anyagául is, aminek köszönhetően az eredetihez képest mintegy 114 kilogramm tömeget sikerült megspórolni.
A hosszan elnyúló motorháztető alatt hathengeres XK alumíniumblokk lapul, az eredeti típuséval megegyező 3868 köbcentiméteres lökettérfogattal. A hengerfej alumíniumból készült, az olajozás szárazkarteres. Legyen szó injektoros vagy karburátoros keverékképzésről, a szuperkönnyű E-Type-reinkarnáció erőforrása 340 lóerő leadására képes 6500/perces főtengelyfordulaton, a maximális nyomaték 380 newtonméter 4500-nál.
A Jaguar a motorhoz könnyített lendkereket és könnyű, rövid áttételezésű, négyfokozatú, szinkronizált nyomatékváltót társított, ahogy azt az eredeti E-Type idejében is tette. Mind a hat kocsit versenyzésre alkalmas különlegességként árulják, ennek megfelelően mind megfelel az FIA hagyományőrző versenyeihez szükséges szabványoknak.
Az első modell, a bemutató példány már el is készült, s a képeken meglehetősen ínycsiklandónak tűnik. Stílusosan a Pebble Beach Concours d’Élégance kapui mögött, 14-én mutatkozik be élőben.