Tíz fokozattal élesedik az automata Ford Mustang

A Ford ráadásul nem aprózza el a dolgot, s hamarosan rögtön tízfokozatú váltót mutat be a Mustanghoz.

Csizsek Ádám
2014. 08. 23. 4:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sebességi fokozatok számának növelésében vélhetően a 10-es számmal egy határhoz érünk, amit nem fognak egyhamar túllépni a gyártók, hiszen ennél több kapcsolási lehetőség már túlságosan bonyolult költséges szerkezeteket eredményezne, ráadásul a hatékonyság mindeközben aligha növekedne jelentősen. Az izomautóhoz tehát 10-es automatát élesítenek a kék oválosok, amely a jelenlegi kínálatban szereplő hatgangos váltót nyugdíjazza majd. Noha a Ford nem közölt részleteket az újdonsággal kapcsolatosan, annyit tudni, hogy első körben kizárólag az észak-amerikai piac kapja meg a tíz fokozatból gazdálkodó váltóművet, de nem teljesen esélytelen az európai forgalmazás sem.

Nem csupán a Mustang profitál az új váltóból, hiszen a Ford a tengerentúlon oly népszerű pickuphoz, az F150-hez is elérhetővé teszi, méghozzá 2015 végén, de később más modellekben is visszaköszön majd az egység. Mindehhez a pickupban még egy új turbódízel is társulhat, azonban erről teljes mértékben hallgatnak még a gyáriak. Az új, tízfokozatú váltót egyébként a Ford a GM-mel közösen használja majd, míg a kék oválosok elsőkerék-meghajtású autói egy másik, kilencsebességes szerkezetet kapnak meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.