Nyáron érkezik a Honda Genfben debütáló kis crossovere

A Honda európai eladásainak biztosan nagyon jót fog tenni a japán márka vadonatúj belépő crossovere, a HR-V.

Vajda János
2015. 02. 22. 19:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A korábbi találgatások során biztosra vettük, hogy az európai HR-V dízelmotorral is elérhető lesz (annak ellenére, hogy a legtöbb piacon csak benzinessel rendelhető), és szerencsére nem nyúltunk mellé: immár hivatalosan is megerősítette a Honda, hogy elérhető lesz a belépő crossoverhez a márka jól ismert 1,6 literes i-DTEC dízelmotorja, 120 lóerős teljesítménnyel és 300 Nm nyomatékkal. Az erőt esetében kizárólag egy hatfokozatú kézi váltó továbbíthatja az első kerekekhez, a CVT automata csak a benzines kiváltsága.

Apropó, benzinmotor: ez esetben egy 1,5-literes i-VTEC szívó egységre számíthatunk, ami 130 lóerőt teljesít, s bár mintegy 150 Nm-es csúcsnyomatéka nem túl magas, a pörgős motor biztosan vidáman cibálja a könnyű crossovert. Szériában itt is kézi váltó jár, de felárért kérhetjük a már említett fokozatmentes automatát.

A HR-V családi málhásként is megfelelőnek ígérkezik, csomagtartója például alapesetben 453 literes, ami a kategóriában kimagasló értéknek számít, bővítve pedig a literek száma eléri az 1026-ot. A Honda ígérete szerint a kategória legnagyobb utasterének örvendhetünk a HR-V esetében, köszönhetően a Jazznél és a Civicnél is megismert Magic ülésrendszernek, valamint a sofőr ülése alá költöztetett üzemanyagtanknak köszönhetően.

 

Az utastérben az 5- vagy 7-colos multimédiás-navigációs rendszereken Android 4.0.4-es szoftver fut a gyári információk szerint, a navigációs a Garmin szállítja, a rendszerhez pedig számos applikáció érhető el. Az új központi egység támogatja a Mirror Linket, továbbá kezeli az USB-t, akad HDMI-csatlakozója, Bluetooth-képes, sőt, wifit is tud, vagyis igazán flexibilisnek és jól használhatónak ígérkezik. A HR-V mindemellett számos manapság elvárható kényelmi és biztonsági extrát is kínál, nagy részüket persze felár ellenében.

Az előzetes információk szerint a vadonatúj HR-V értékesítése Európában nyáron kezdődik meg, de pontosabb információkkal – főleg hazai vonatkozásban – csak a genfi autószalon után fogunk tudni szolgálni. Az árak egyelőre nem ismertek, de véleményünk szerint nagyjából a Civic árszintjére számíthatunk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.