A gazdaságosságot szem előtt tartva nem meglepő tehát, hogy a drágán kifejlesztett alkatrészeket mindkét cég felhasználja – így lesz ez az új Rolls-Royce SUV és a BMW X7 esetében is. Nemrégiben az angolok – nagy valószínűséggel minden eddigi elképzelésünket felülmúló – hobbiterepeséről árultak el nekünk néhány részletet a gyáriak, most viszont a BMW hatalmas hétülésese került a terítékre. Noha ezúttal nem hivatalos a forrás, annyi már biztos, hogy a gyári kódnevén csak G07-ként emlegetett óriás az ősszel bemutatkozó, új generációs 7-es sorozat, általunk eddig 35up néven ismert platformját használja majd fel.
Néhány részlet, így például a felfüggesztés a kisebbik testvérből, az X5-ből érkezik majd. Az erőforrások szintén a jelenlegi palettáról érkezhetnek majd, de biztosak lehetünk benne, hogy az óriási test megfelelő mozgatása érdekében a 3,0 literes hathengeres dízelnél és benzinesnél kisebb szerkezetet nem építenek majd be az autóba, ugyanakkor a nagyobb 4,4 literes nyolchengeres benzines biztosan helyet kap majd.
A pletykák szerint azért érdekesebb alternatívákkal is találkozhatunk majd az X7 esetében, így például a 7-es sorozatból ismert 6,0 literes V12-es is bekerülhet a motortérbe, de egy konnektorról tölthető hibrid variánssal is megörvendeztethetnek minket a gyáriak. Utóbbi egyébként akár a nemrég bemutatott X5 xDrive40e hajtásláncának egy továbbfejlesztett változata is lehet majd, de az sem elképzelhetetlen, hogy egy nagyobb erőforrás mellé párosítanak majd villanymotorokat a németek.
Az eddig nyilvánosságra került adatok és különböző források szerint az X7 lesz majd a BMW következő zászlóshajója, ami azt jelenti, hogy még a 7-es sorozathoz mérhető luxusra számíthatunk az utastérben és persze minden más tekintetben is – ami a Rolls-Royce-szal való rokonság tudatában nem is olyan meglepő. Az mindenesetre biztos, hogy az X7 hozza majd a 7-es sorozat szintjét, még ha végül nem is lép majd túl rajta.
Az már hivatalos, hogy a hétszemélyes modell a BMW dél-karolinai, Spartanburgban található üzemében készül majd, melyet egy 281 milliárd forintos beruházással készítenek fel a legkésőbb 2018 elején érkező újdonság gyártására. A pletykák szerint egyébként az autó indulóára igencsak borsos lesz, noha a közel 40 milliósra becsült alapárat még a képességei tudatában is sokalljuk egy kicsit. Habár az állítólagosan évi 45 ezerre tervezett eladások mellett nem elképzelhetetlen a csillagászati árcédula, hiszen ennél még a kifutó 7-es sorozatból is valamivel többet adnak el évente a németek – pedig olcsónak azt sem nevezhetnénk.