A Mazda hosszú éveken át kitartóan gyártotta Wankel-motoros sportkocsijait, az emissziós normák szigorodásával azonban nyilvánvalóvá vált, hogy a technológiával kezdeni kell valamit. A nem különösebben takarékos Wankel-motorokkal kapcsolatban sokáig szajkózta a Mazda, hogy gyártásban tartja őket, az ígéretekből azonban nem lett semmi.
A Mazda csendben, különösebb hírverés nélkül leállította a forgódugattyús motorok gyártását, az utolsó Wankelt június 22-én szerelték össze. Az RX-8-cal kapcsolatban már korábban bejelentette a Mazda, hogy a sportkocsiból nem készül több példány.
A Mazda határozottan a SkyActiv technológiák felé fordult, nem valószínű, hogy a közeljövőben Wankel-motoros tömegmodellt dob piacra.
Elkészült a Mazda utolsó Wankel-motorja
Noha a hivatalos nyilatkozatok sokáig arról szóltak, van jövője a Wankel-motornak, a Mazda leállt a gyártással.
2012. 06. 27. 10:44
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!