Alaptörvény-módosítás menekültügyben?

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Felvetődött a honvédség bevetése a déli határon a migránshelyzet kezelésére.

Katona Mariann
2015. 08. 25. 4:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárca annyit közölt, hogy Pintér Sándor jóváhagyta az országos rendőrfőkapitány elgondolását a határvadász egységek felállításáról, és azt kérte Papp Károlytól, hogy intézkedjen a szakmai, logisztikai feladatok részletes kidolgozására. Az országos rendőrfőkapitány két napon belül ad majd tájékoztatást. Lapunk korábban kereste az Országos Rendőr-főkapitányságot, hogy a déli határra vezényelendő több ezer rendőrt honnan fogják átcsoportosítani, és nem fognak-e hiányozni eredeti szolgálati helyükről, ám erről részleteket csak a végső döntés megszületése után közölnek.

Trócsányi László igazságügyi miniszter közben a Szegedma hírportálnak adott interjújában azt fejtette ki, hogy az európai menekültügyi szabályozás recseg-ropog, ráadásul az uniós törvényhozás menete bürokratikus. Szerinte akár egy-két évig is eltarthat egy új menekültügyi kódex kialakítása, és bár ebben hazánk aktívan közreműködik majd, a migrációs problémára most kell választ adni. – Magyarországnak ezért lépnie kellett, mert migrációs válság, menekültügyi szükséghelyzet alakult ki ebben a térségben – fogalmazott a miniszter.

A migrációs nyomás itthon gyakorlatilag változatlan. Csak vasárnap 1245 illegális határátlépővel szemben intézkedtek a rendőrök, legtöbbjüket – 1199 illegális bevándorlót, köztük 117 gyermeket – ezúttal is Csongrád megyében tartóztatták fel. Az idén menedékjogért folyamodók száma hétfőre már meghaladta a 130 ezret. A Magyar Hírlap információi szerint a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal összesen 485 munkatársat vesz fel a megnövekedett migráció miatt.

A kiskunhalasi menekülttáborban elvetélt egy terhes nő – hangzott el a TV2 Tények című híradójában. A csatorna birtokába került hangfelvételen egy nő arról beszélt, a tábor dolgozóitól kért segítséget az édesanyának, akinek veszélyben volt az élete a vetélés miatt. Csak akkor hívtak orvost hozzá, amikor már erősen vérzett.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.