Kocsis Máté a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnaményban rendezett keddi lakossági fórumon hangsúlyozta: olyan jelöltet kell választani, aki alkalmas a közös ügyek intézésére. A választók súlyos becsapásának nevezte azt a baloldali retorikát, miszerint az ellenzék azért akarja elfoglalni az önkormányzati székeket, hogy elégtételt vegyen vélt vagy valós sérelmeiért és ezekből a pozíciókból buktathassa majd meg később a kormányt.
Kocsis Máté hozzátette, polgármestert nem országos politikai meccsek megvívására választunk, hanem arra, hogy segítsék településük fejlődését. A beregi kisváros művelődési központjában tartott fórumon a fideszes politikus elmondta, a kormánypártok ebből a szempontból szerencsés helyzetben vannak, mert soraikban olyan kipróbált, tapasztalt, harcedzett és bevált polgármesterek vannak, akik képesek irányítani egy falvat vagy várost. Ezzel szemben az ellenzéki oldalon alkalmatlan jelöltek vannak – értékelt.
A választóknak azt kell eldönteniük, hogy ki lesz az, aki a következő fél évtizedben az otthonuk ügyeit fogja intézni – hívta fel a jelenlévők figyelmét Kocsis Máté. Hozzátette, „bármennyire is nem tetszik ez az ellenzéknek”, ez nem politikai kérdés, hanem október 14-től már a mindennapok kérdése lesz.
Kocsis Máté előadásában kitért arra, az elmúlt kilenc évben nagyon komoly eredményeket ért el a Fidesz-KDNP vezette kormány: csökkent az államadósság, évről évre növekszik az ország a gazdasági teljesítménye, 800 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottak száma és az Európát sújtó népesedési válsággal ellentétben a magyar kormány nem a migrációs, hanem a családtámogatás útját járja.
Emlékeztetett, a kormányban és a Fidesz politikai közösségeiben volt elég erő és akarat az önkormányzatok tetemes, mintegy 1400 milliárd forint értékű adósságának átvállalására, ez pedig országszerte lehetőséget adott arra, hogy a helyhatóságok a bevételeiket ne törlesztésre, hanem a saját környezetük fejlesztésére tudják fordítani.
Magyarország gazdasági növekedése Európában az első, az ország felé irányuló befektetési hajlandóságot tekintve régióvezetők vagyunk, a szigorú migrációs politika miatt pedig a kontinens legbiztonságosabb országa a miénk – sorolta a Fidesz frakcióvezetője.