Szaniszló Sándor XVIII. kerületi polgármester még februárban lépett át az MSZP-ből a DK-ba, Kiss László III. kerületi polgármesterrel együtt.
A szocialista párt érthető módon nem vette túl jó néven, hogy az ellenzéket vezető Gyurcsány Ferenc elviszi polgármestereit, az Origo információi szerint azonban most Horváth Csaba zuglói szocialista polgármester, és a fővárosi MSZP fracióvezetője kezdeményezte a közgyűlésnél, hogy azonnali hatállyal hívják vissza Szaniszlót az Ügyrendi, Nemzetiségi, Összeférhetetlenségi és Vagyonnyilatkozat-ellenőrző Bizottságból, amelynek az elnöke is.
Helyére az Origo szerint április 27-től a kispesti polgármestert, a szintén szocialista, a tavalyi önkormányzati választások előtt súlyos korrupciós gyanúba keveredett Gajda Pétert javasolják Karácsony Gergely főpolgármesternek és a Fővárosi Közgyűlésnek. Mivel Karácsony pártja, a Párbeszéd nem létezik, a Párbeszéd az MSZP-P néven indult a parlamenti választásokon is, Karácsonynak – Gyurcsány mellett – közismerten az MSZP-nek is engedelmeskednie kell.
A tavaly nyilvánosságra került felvételeken Lackner Csaba önkormányzati képviselő barátjáról és kispesti MSZP-s és önkormányzati főnökéről, Gajda Péterről súlyosan terhelő dolgokat állított, így például, hogy egyik ügyletükből 3 millió forintot kapott vissza Gajda Péter, zsebbe, amíg a „mohóbb, Mister 40 százalékként” emlegetett kispesti vagyonkezelő vezetője, Kránitz Krisztián (becenevén Krinyó) 12 milliót, írja az Origo.
Gajda Péter szocialista polgármester pedig a választások után ugyanennek a Kránitz Krisztiánnak duplázta meg a fizetését, amivel így bruttó 1,1 millió forintot keres. Lackner Csaba egy nyári hangfelvételen úgy fogalmazott, hogy „A Péter meg egy hülye kijelentést tett, amit gyorsan lecsaptam. Újra gyorsan kinevezzük a Kránitzot 5 évre, dupla annyi fizetésért.”
Kránitzot a mohósága miatt a helyi MSZP kiszavazta az őszi önkormányzati választások jelöltjei közül, október 13-a után pedig pontosan az történt, amit Lackner a hangfelvételen mond.