Mindenki tudja, nagy akarásnak mi a vége. Kivéve a bukott miniszterelnököt, akinek pártja folyton bíróságra citálja Budai Gyulát, és szinte mindig veszítenek. Ezúttal egy felülvizsgálati eljárást bukott el a DK a Kúrián. A történet előzménye: Budai 2017-ben a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában úgy vélekedett, a Gyurcsány és a DK ügyvédjeként is ismert Czeglédy Csaba bűnszervezetétől törvénytelen összegek kerülhettek a DK-hoz és az MSZP-hez, Czeglédyék kampánypénzt gyárthattak a két pártnak.
A volt elszámoltatási kormánybiztos arra is fölhívta a figyelmet, hogy Czeglédy bűnszervezete a vád szerint több mint hatmilliárd forinttal károsította meg az államot, a Gyurcsány-féle Altus Portfólió Kft. pedig többször adott kölcsön a Czeglédyhez köthető Human Operator Zrt.-nek.
A Gyurcsány-párt – amely folyton a véleménynyilvánítás szabadságának állítólagos korlátozása miatt mószerolja Magyarországot Brüsszelben – nem tűrte az egyébként konkrét tényekre alapozott véleményt, és személyiségi jogi pert indított Budai ellen. Ám azt első és másodfokon is elvesztette. A Fővárosi Ítélőtábla tavaly januárban jogerősen teljes egészében elutasította a DK keresetét, így nemhogy egymillió forintos sérelemdíjat nem kapnak Budaitól, de még tetemes perköltséget is fizethetnek.
A DK mellett Czeglédy Csaba volt a személyiségi jogi per másodrendű felperese, ő is egymilliós sérelemdíjat követelt a fideszes politikustól, ám az ítélőtábla a keresetét 90 százalékban elutasította, így csupán százezer forint sérelemdíjjal kell beérnie. Az ítélőtábla szerint nem állított valótlanságot Budai Gyula azzal, hogy Czeglédy Csaba egy olyan bűnszervezetet irányított, amely több milliárd forintot tüntetett el, és kampánypénzt gyártott az MSZP-nek és a DK-nak. A jogerős döntés kimondta:
Az alperes az alapul szolgáló tényeket nem torzította el, nem hamisította meg, azokat nem tüntette fel hamis színben, azokból teljes mértékben okszerűtlennek nem tekinthető következtetést vont le, amely a véleménynyilvánítási szabadság magasabb szintű oltalmát élvezi. Az alperes a jelentős közérdeklődésre számot tartó ügyben álláspontját jogszerűen fejtette ki, véleménye nem indokolatlanul bántó, sértő, lealázó.