Az érdi városvezetés az építés helyett továbbra is a rombolással foglalkozik – mondta el a Magyar Nemzetnek Simó Károly, az érdi Fidesz–KDNP-frakció vezetője a rendkívüli közgyűlés után. Simó hozzátette: egy hónap alatt már az ötödik rendkívüli városi közgyűlést hívta össze Csőzik László. A káosz, a kapkodás mellett az is látszik, hogy az érdi városvezetés nem az érdiek mindennapi életkörülményeit javító dolgokkal foglalkozik, hanem politikai boszorkányüldözéssel és felelősséghárítással. Hol az előző városvezetésre mutogat, hol a kormányra, miközben nem történik semmi előrelépés például az útépítésekben.
– Nem engedték napirendre sem venni, hogy a képviselők kérdezhessék a polgármestert például a több hónapja az ellehetetlenülés felé tartó beruházásokról, a temetőben térdig érő gazról, az elmaradt útépítésekről – sorolta Simó Károly. A frakcióvezető kiemelte: amire számítottak, bekövetkezett. A kormánypárti politikus szerint politikai okokból létrehozott az önkormányzat egy úszósportot működtető új kft.-t, ezáltal lényegében megszüntettek egy több mint egy évtizede prosperáló úszóklubot, csak hogy a saját nevük lehessen a dokumentumokon.
– Az előterjesztésben, majd szóban a polgármester lényegében elismerte: előfordulhat, hogy ősztől akár ötvenmillió forinttal is többe fog kerülni ebben a formában az úszósport működtetése, mint eddig.
A forgatókönyv ugyanaz volt, mint az érdi kézilabdánál: sikertelennek, kudarcosnak és botrányosnak állított be egy klubot, ami az elmúlt tíz évben csak sikereket ért el a városnak és az országnak. – Miközben amit helyébe állít, az tízmilliókkal kerül többe az állítólag nehéz helyzetben lévő városnak, mint az, ami eddig stabilan és sikeresen működött – magyarázta a döntés hátterét Simó. A frakcióvezető szerint az látszik, hogy minden, amihez hozzányúlnak, többe kerül az érdi adófizetőknek vagy tönkremegy. – Azt mondták, átszervezik az érdi médiát: negyedével, ötvenmillió forinttal kerül többe. Azt mondták, átszervezik a kézilabdát: lényegében ugyanannyi pénzből az élvonal helyett a kiesés ellen küzdenek majd a lányok. Azt mondták, átszervezik a hivatalt: elüldözték a teljes pályázati csoportot, projektmenedzsert, jegyzőt, irodavezetőket, és állnak a több tíz milliárdos beruházások. Jogszabálysértő módon új vezetőt hoztak a városgazdálkodási céghez, azóta drágábban működik és a gaz felveri a várost, a legszembetűnőbb ez a temetőben. Az most már világos, hogy Csőziknek egyetlen célja van polgármesterként: mindenáron eltörölni a múltat – ahogy a kommunisták is tervezték. De ahogy a kommunistáknak nem sikerült, úgy neki sem fog sikerülni. Minden nappal kevesebb ideje marad arra az ámokfutásra, amit kilenc hónapja átél a város – sorolta a helyi Fidesz frakcióvezetője.