Értékelő-elemző munka során azonosították, majd elfogták a Csépán 12 éve történt emberölés egyik gyanúsítottját, aki beismerte tettét, jelentette be ma sajtótájékoztatón Petőfi Attila vezérőrnagy, a Készenléti Rendőrség főosztályvezetője.

Fotó: Police.hu
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Csépa településen, a Béke utcában 2008. november 20-ra virradóra ismeretlen tettesek agyonverték, majd kirabolták a családi házban élő 79 éves asszonyt.
Az alapos helyszíni szemle során nagy mennyiségű nyomot, esetleges bizonyítékot rögzítettek. Az igazságügyi orvos szakértő megállapította, hogy az idős asszonyt testszerte bántalmazták a támadói.
A fejét tizenhét súlyos, köztük több halálos erőbehatás érte, a halálát azonban fulladás okozta, a tettesek párnával megfojtották.
A helyszíni szemle azt is megállapította, hogy az elkövetők vélhetően ki is rabolták áldozatukat. Az például látszott, hogy az idős asszony füléből kitépték a fülbevalóit.
A megyei nyomozók gyakorlatilag a teljes települést, mind az ezerhatszáz lakót elszámoltatták. A rendőrség 2009 márciusában egymillió forint nyomravezetői díjat is kitűzött, ám hiába. Miután nem sikerült az elkövetőket azonosítani, a nyomozást 2010-ben felfüggesztették.
A Petőfi Attila vezette főosztály életvédelmi nyomozói idén tavasszal vették elő az aktákat. A mindenre kiterjedő értékelő-elemző munka eredményeként az áldozat felsőruházatáról rögzített idegen DNS-profilt kezdték vizsgálni. Összevetették a Csépán és a kistérségben élő, korábban vagyon, illetve élet elleni bűncselekmények elkövetőinek DNS-ével. Így azonosították az idén 32 éves öcsödi P. Károlyt, akit december 9-én őrizetbe vettek. Aznap még tagadta, hogy köze volna a csépai gyilkossághoz, ám a jól felépített kihallgatási taktikának köszönhetően december 10-én már
teljes körű beismerő és feltáró vallomást tett.
Eszerint a 36 éves öcsödi rokonával, F. Istvánnal tervelték ki, hogy kirabolják az idős asszonyt. Aznap éjjel csuklyát húztak, elvágták a családi háznál lévő telefonvezetéket, majd az egyik ablak üvegét kivágva jutottak be a házba. Súlyosan bántalmazták az idős asszonyt, majd két gyűrűjével és a füléből kitépett fülbevalójával távoztak.
F. Istvánt is őrizetbe vették, ő azonban egyelőre mindent tagad.
A bíróság elrejtőzés, szökés veszélye miatt elrendelte a gyanúsítottak letartóztatását.