Miközben a baloldali aktivisták a hideg télben próbálják összegyűjteni az ellenzék által kezdeményezett népszavazás kiírásához szükséges aláírásokat, addig Márki-Zay Péter kommunikációs vezetője jóval kellemesebb klímán töltötte az utóbbi másfél hónapot – derül ki a híradó.hu cikkéből.
Vissza az örök nyárba – dicsekedett közösségi médiás posztjában november közepén Gurzó Ákos, amikor Dubajból, az Egyesült Arab Emírségek ikonikus, luxusáról elhíresült városából jelentkezett be. A kép egy medencés luxushotelben készülhetett.

Egy nappal később ugyanonnan („For popular demand”, vagyis „közkívánatra”) kísérőszöveggel posztolt. A képen egy koktél (talán mojito), a háttérben pedig a Burdzs Kalifa. Érdekesség, hogy Márki-Zay Péter legutóbb arról beszélt, szerinte azért lenne jó a kórházak eladása, mert a magánegészségügyben akár „fűszoknyás lányok” is felszolgálhatják a mojitót.

„Szóóó örökké nyár” – néhány héttel később, már decemberben, a floridai Ocean Ridge nevű üdülőhelyről jelentkezett be, ezúttal is egy koktél kíséretében.

Egy héttel később pedig a Dominikai Köztársaságból, Puerto Platából posztolt, a medence, a koktél és az „örökké nyár” felirat itt sem maradt el.

Szilveszterre Gurzó visszatért Floridába, az állam déli részén lévő szigetek közül Key Largót választotta, a szokásos koktél és medence szinte már kötelező elem. A bejegyzésből nemcsak az derült ki, hogy a kampányfőnök innen csodálta meg „az év utolsó naplementéjét”, hanem az is, hogy melyik luxushotelben pihente ki 2021 fáradalmait.

A Playa Largo Resort & Spa – mely magát „Florida Keys gyöngyszemének” nevezi – közvetlen az óceán partján helyezkedik el, mindössze egyórás autóútra Miamitól. A hotel bemutatkozó leírása szerint a kényelem oázisa, ahol 177 luxusszoba, luxuslakosztály és bungaló, valamint egy tengerparti ház közül választhatnak szálláshelyet a vendégek.
Azt nem tudjuk, hogy Márki-Zay Péter kampányfőnökének melyikre esett a választása, de annyi bizonyos, hogy egy kétszemélyes szoba ára éjszakánként 200 ezer és negyedmillió forintnyi dollár között mozog. Erre jön rá a napi körülbelül tizenötezer forintnyi „idegenforgalmi adó”, amiért wifi, napozóágy és biciklikölcsönzés is jár – olvasható a cikkben.