A hivatalos kampány ugyan már február 12-én elkezdődik, a választásig pedig alig több mint ötven nap van hátra, az ország vezetésére vonatkozó totális alkalmatlanságát mutatja a baloldal, amelyen belül immár egyre inkább felszínre kerülnek a személyes ellentétek. Erre utal, hogy a napokban a Momentum elnöke a Gulyás Márton-féle Partizánban arról beszélt:
bár elkészült a közös ellenzék programja, nem tudja megmondani, hogy az mikor lesz nyilvános. Donáth Anna arra sem tudott válaszolni, hogy rajta lesz-e a közös listán, de elmondása szerint nem tervezi, hogy beül a parlamentbe.
Azt viszont egyértelművé tette, hogy egy esetleges ellenzéki győzelem esetén nem kíván szerepet vállalni Márki-Zay Péter kormányában. Sőt, meglepő módon kijelentette azt is: egyelőre arról sem fontos beszélni, hogy egy Márki-Zay-kormányban milyen tárcát vihetne a Momentum. Donáth szavaiból végül kiderült az is, hogy a baloldal egyelőre kínlódik egy lehetséges köztársaságielnök-jelölt megnevezésével is. Mint mondta: a „szívének legkedvesebb” nevek nem vállalják el az ellenzék jelölését, de még nem adták fel, hogy megtalálják az ideális személyt. Szerinte az sem lesz kudarc, ha végül a baloldal nem állít államfőjelöltet Novák Katalinnal szemben.
Jelen állás szerint erre bőven van esély. Ismert, Márki-Zay Péter nemrég Iványi Gábort, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség elnökét kérte fel a posztra, mondván: ő képes kifejezni a nemzet egységét, személye és munkássága jobb- és baloldalon egyaránt szimpatikus.
Érdekes állítás ez annak tükrében, hogy Iványi decemberben a Fideszre utalva arról beszélt a Népszavának: nemcsak magában, hanem vasárnapi nyilvános istentiszteleten is szokott imádkozni „az alkalmatlan és gonosz emberek félreállításáért”. Bár Iványi vállalná a jelöltséget, Márki-Zay a Telexnek nem győzte hangsúlyozni, hogy nincs abban a pozícióban, hogy „a hatpárti konszenzus hiányában felkérje”.
Az összefogás pártjai meglehetős távolságtartással fogalmaztak saját miniszterelnök-jelöltjük ötletével kapcsolatban, azt hangsúlyozva: közösen döntenek a jelölésről, és csak utána tesznek bejelentést.