időjárás 19°C Cintia , Norbert 2023. június 6.
logo

Megvan a dátum, eddig módosíthatók a középiskolai felvételi jelentkezések

Magyar Nemzet
2023.03.20. 11:35 2023.03.20. 11:40
Megvan a dátum, eddig módosíthatók a középiskolai felvételi jelentkezések

Keddtől csütörtökig egy alkalommal módosíthatók a középiskolai felvételi jelentkezések – közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn.

Mint írták, a tanulók megváltoztathatják a megjelölt tanulmányi területek sorrendjét, illetve újakat is felvehetnek. 

Újabb tanulmányi terület azonban csak a tanulói adatlapon már szereplő középfokú iskolában és csak az iskola erre kijelölt képviselőjével előzetesen egyeztetve jelölhető meg. Az egyeztetés tényét a középiskolába eredetileg benyújtott jelentkezési lapon fel kell tüntetni – hívták fel a figyelmet.

Hozzátették, korábban nem választott iskolába nem lehet jelentkezni és tanulmányi terület sem törölhető.

A felvételi jelentkezés módosításáról további részletes információ az OH honlapján olvasható.

Borítókép: illusztráció (Fotó: Bach Máté)

Hírlevél feliratkozás
Nem akar lemaradni a Magyar Nemzet cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi naponta elküldjük Önnek legjobb írásainkat.