időjárás 18°C Cintia , Norbert 2023. június 6.
logo

Folyamatos nyomás alatt tartják a migránsok a déli határt

Magyar Nemzet
Forrás: MTI
2023.04.01. 21:01 2023.04.01. 21:58
Folyamatos nyomás alatt tartják a migránsok a déli határt

A magyar határon idén eddig több mint 28 ezer illegális bevándorlót fogtak el és 238 embercsempész ellen indítottak büntetőeljárást, ez alapján látható, hogy folyamatos nyomás alatt tartják a déli határt – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombaton az M1 aktuális csatornán.

Szinte az összes migráns embercsempészek segítségével érkezik, és ezek az embercsempészcsoportok már felosztották a területeket a magyar határ túloldalán, sőt sokszor harcban is állnak egymással – közölte Bakondi György.

Az embercsempészet a tengereken is jelentős üzletág, nem véletlen, hogy az olasz kormány a civil szervezetek által bérelt hajókat próbálja szabályozni, mert ezek a hajók igen könnyen rátalálnak a Tunéziából és Líbiából érkező, migránsokat szállító kis hajókra, az utasokat felvéve pedig több száz fős csoportokat visznek be az olasz kikötőkbe – mondta a főtanácsadó.

Bakondi György szólt arról is, hogy Horvátország schengeni övezethez való idei csatlakozása óta nő a migránsok „aktivitása” abba az irányba is, egy másik jelentős változás pedig az, hogy Líbiából, Tunéziából és Törökországból már nem a görög szigetekre, hanem közvetlenül az olasz partokhoz érkeznek az illegális bevándorlók.

Borítókép: illusztráció (Fotó: Teknős Miklós)


 

Hírlevél feliratkozás
Nem akar lemaradni a Magyar Nemzet cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi naponta elküldjük Önnek legjobb írásainkat.