Szentkirályi Alexandra: Budapest elvileg a csőd szélén van, mégis az ország legnagyobb ingatlanüzérének áll

A frakcióvezető leszögezte, nem ártani akar a kormány, hanem javítani a budapestiek életén és fejleszteni a fővárost.

2025. 02. 04. 17:33
KARÁCSONY Gergely
Fotó: Lakatos Péter Forrás: MTI/MTVA/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Évek óta halljuk azt, hogy nincs pénz, majd hirtelen kiderül, hogy a főváros eldugdosott pénzeket, és játszva vállalja Rákosrendező 51 milliárd forintos vételárát” – idézte fel közösségi oldalán a fővárosi Fidesz frakcióvezetője. Szentkirályi Alexandra kérdésével rámutatott:

„Ebből a pénzből miért nem fejlesztik inkább a fővárosi közszolgáltatásokat? És vajon van pénz a terület kitakarítására és fejlesztésére is?” 

A frakcióvezető szerint az egyértelmű, hogy végül biztosan lesz ott építkezés. Emlékeztetett: ezt kijelentették Karácsonyék is, hisz elmondták: eladják egy másik építtetőnek a területet.

„Kinek, Főpolgármester úr? Mennyiért? Ez Budapest aranytartalékának megmentése? Eladni azonnal, jó pénzért? Tehát csak ennyi a problémája Karácsony Gergelyéknek a Grand Budapesttel? Hogy nem ők adják el a területet?” 

– emelte ki.

Szentkirályi Alexandra szerint egy dolog biztos: a kormánynak és a befektetőnek van terve, van pénze, a főváros részéről ugyanakkor egyik sincs. Kifejtette: ezzel a főváros Budapest kasszáját végleg kiürítené, az alapvető közszolgáltatásokat és Budapest végleges csődjét kockáztatná, „csak azért, hogy még hosszú évekig semmi ne történjen a roncs- és szeméttelep Rákosrendezőn”.

„A mi célunk az, hogy a budapestiek jól járjanak. Nem ártani akar a kormány, hanem javítani a budapestiek életén és fejleszteni a fővárost!” 

– zárta bejegyzését a frakcióvezető.

Borítókép: Karácsony Gergely főpolgármester (Fotó: MTI/Lakatos Péter)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.