Karácsony már megint külföldi pénzekért kilincsel – mondta Szentkirályi Alexandra a közösségi oldalán közzétett legújabb videójában. A Fidesz budapesti vezetője jelezte, a főpolgármester gyakorlatilag totális csődbe kormányozza Budapestet, és már külföldre szaladgál hitelért.
– Még meg sem száradt a tinta a szerződésen, amellyel Karácsony Gergelyék a főváros minden pénzét elköltötték egy óriási szeméttelepre, a főpolgármester máris egészen Luxemburgig repült, hogy kölcsönért kopogtasson – mondta Szentkirályi Alexandra Karácsony Gergely saját szavait idézve.
Gyülekeznek a keselyűk
Szentkirályi Alexandra hozzátette, Mártha Imre, a Budapesti Közművek vezérigazgatója közlése szerint pedig a bankok egyenesen tolonganak, hogy beszálhassanak Rákosrendező finanszírozásába – erről pedig maga a vezérigazgató vallott.
Hitel, hitel hitel. Nem elég, hogy elszórták Rákosrendezőre a főváros utolsó tartalékait, jó baloldali szokás szerint még el is adósítanák a fővárost a bankok és a hitelezők felé. Pont mint 2010 előtt Demszkyék, emlékezzünk vissza, akkor a kormánynak több mint 200 milliárd forintos adósságcsapdából kellet kiváltani a fővárost
– mondta a videóban a politikus.
Kiemelte: – Éppen ezért van azóta kormányzati engedélyhez kötve minden hitelfelvétel.
Rákosrendező fölött már most keselyűk gyülekeznek. Bankok, hitel, baloldali oligarchák és külföldi ingatlanfejlesztők. Őrült nagy ingatlanmutyi készülődik
– zárta mondandóját Szentkirályi Alexandra.