Erősödik a pázsitfűfélék pollenszórása. A jelenlegi időjárás nem kedvez a polleneknek, viszont a felmelegedés következtében jelentősen emelkedhet a levegő pollentartalma. A pázsitfűfélék virágporának koncentrációja gyorsan megemelkedik, növekszik a levegő pollenterheltsége,
sok helyen eléri majd a magas, de helyenként a nagyon magas értékeket is.
A csalánfélék is elkezdtek virágozni, de a pollenterheltséghez közepesen járulnak hozzá.
A lórom és az útifű pollenje is egyre gyakoribb, több helyen már tüneteket válthat ki az arra érzékenyeknél
– áll a közleményben.
– A fűfélék virágzása sokaknál vált ki allergiás tüneteket, ezért ajánlatos a kertekben, a zöld területeken rendszeresen nyírni a füvet. Fűnyírás közben az allergiások ne tartózkodjanak a közelben, vagy ha igen, ajánlatos maszkot felvenniük – hívta rá fel a figyelmet a népegészségügyi központ. A tavasszal virágzó fák közül már csak néhány virágzik, például a tölgy, az eperfafélék vagy a fenyőfélék, a ciprus- és tiszafafélék, de az általuk kibocsátott pollenmennyiség minimálisnak tekinthető.
Az erre az időszakra jellemző nyárfaszösz kellemetlen tud lenni, de nem tartalmaz allergén anyagokat, szóródása június elején véget is ér.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!