„Zászló, zászló, szabadság, szerelem. Ahogy 2019 óta minden évben, a Pride hónap kezdetekor most is kikerült a szivárványos zászló a Városházára, mert ott a helye. Olyan jó lenne végre, ha ez, ahogy szerte a világban, magától értetődő lenne, mert akkor magától értetődő lenne, hogy senki, de senki nem szenvedhet hátrányt ebben az országban amiatt, amiben hisz, ahová született és végképp nem azért, hogy kit szeret” – írja Facebook-bejegyzésében Karácsony Gergely.

Budapest főpolgármestere szerint a Budapest Pride-ot nem lehet betiltani. Mert a szabadságot és a szerelmet nem lehet betiltani. Mint írta: „Találkozzunk június 28-án a Budapest Pride-on”, mert szerinte Budapest Pride van, Budapest Pride lesz.
Tudatos provokáció Karácsony Gergely szivárványozása
Karcsony Gergely mostani akciója feltételezhetően tudatos provokáció, hiszen tegnap újabb döntést hozott a kormány a gyermekeket is célzó LMBTQ-propaganda közterületi visszaszorítása ellen. Kormányzati, állami intézmények – köztük iskolák – épületeire hivatalosan is tilos szivárványos LMBTQ-zászlót kihelyezni.
A kormányhatározat nem vonatkozik a nem kormányzati (például önkormányzatok vagy pártok fenntartása alatt álló) épületekre, így Karácsony nem követ el törvénytelenséget.
Az elmúlt években több intézkedés született a gyermekek védelmére. 2010-ben a parlament elfogadta a gyermekvédelmi törvényt, amely megtiltja a 18 év alattiaknak szóló szexuális propagandát, a homoszexualitás vagy nemváltás népszerűsítését és megjelenítését a médiában, oktatásban és reklámokban.
Idén áprilisban az Országgyűlés az alaptörvényt úgy módosította, hogy minden más jogot megelőz az, hogy minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. Ennek értelmében a gyülekezési törvényt is módosította.
A gyermekek védelme érdekében tilos azt a gyűlést megtartani, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja és amely a gyermekek védelméről szóló törvényben meghatározott tilalmat sérti. Így feltételezhetően a pride, amelyre Karácsony Gergely buzdít, nem közterületen lesz megtartva.