Schiffer András elmondta, Orbán Viktor hogy járt túl Magyar Péter eszén

A Tisza Párt száz százalékig ki van szolgáltatva az őket felemelő ellenzéki médiavilágnak – jelentette ki Schiffer András ügyvéd. Szerinte szociológiai értelemben a Tisza nem egy párt, hanem egy mém, egy spektákulum, amit a Partizán, a Magyar Hang, a Telex, a HVG és a 444 emelt fel. Schiffer András szerint az nem társadalmi beágyazottság, hogy egy-egy szelfire ki mennyi lájkot kap.

Forrás: Youtube2025. 06. 26. 17:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Orbán Viktor miniszterelnök a pride betiltásával, az ukrajnai uniós csatlakozásról szóló népszavazással és az átláthatósági törvénnyel becsapdázza Magyar Pétert, amit valahol a Tisza-vezér érzékel, mivel próbál kihúzódni ezeknek az identitáspolitikai részéből, de nem nagyon megy neki – jelentette ki Schiffer András ügyvéd, volt országgyűlési képviselő a Közelkép című műsorban. Az ügyvéd kiemelte: Orbán Viktor fő ellenfele valójában nem a Tisza Párt, hanem az olyan külföldről vezérelt struktúrák, mint 2012–14 között az Együtt–PM volt, mert a belföldiek szétestek. 

Schiffer András nem kímélte Magyar Pétert
Schiffer András nem kímélte Magyar Pétert (Forrás: YouTube-képernyőkép)

A magyar kormányfő a hazánkba betüremkedő globális-progresszív hálózatot, a posztkommunista hegemón elitcsoportok maradékát próbálhatja kiszorítani a politikai térből. Ebben a Tisza Párt és a nemrég még 4IG-részvényes pártvezér nyomulása kapóra jön neki, hiszen a balliberálisnak nevezett bagázs elvesztette az EP-mandátumait.

Politikai képviselet nélkül fognak maradni mindazok, akik 35-40 évvel ezelőtt azt gondolták, ha már máshol nem, akkor legalább ellenzéki oldalon ők mondják meg, hogy mikor kel fel a nap – jósolta a volt képviselő.

Schiffer András hangsúlyozta: 

a Tisza Párt száz százalékig ki van szolgáltatva az őket felemelő ellenzéki médiavilágnak. Szociológiai értelemben a Tisza nem egy párt, hanem egy mém, egy spektákulum, amit a Partizán, a Magyar Hang, a Telex, a HVG és a 444 emelt fel.

– Ha ezeket a felületeket a kormány tömíti a pride ügyével, Magyar Péter hiába érzékeli jó érzékkel, hogy ez egy csapda, nem tud menekülni, 25 fős párttal hova meneküljön? – kérdezte az ügyvéd. 

 

Schiffer András: Magyar Péternek nincs társadalmi beágyazottsága

Hozzátette, a magyar szavazók a rossz közérzetük ellenére sem látnak alternatívát a Tisza Pártban, mert az Út a börtönbe program, a pride és a külföldről finanszírozott NGO-k ügye nem a többségük világa. Az érzületre, hogy van egy markánsan eltérő út ahhoz képest, amit az elmúlt években Orbán Viktor kínált Magyarországnak, sokan kíváncsiak lennének, de azt érzékelik, hogy a kormányfő ajánlatának nincs alternatívája. Az ellenzéki felületek olyan témákkal vannak eltömítve, amelyek a választópolgárok 95 százalékát mérsékelten érdeklik, közben 

a legnagyobb ellenzéki kihívó nincs beágyazva a magyar társadalomba, mert az nem beágyazottság, hogy egy-egy szelfire ki mennyi lájkot tesz 

– fogalmazott Schiffer András.

Borítókép: Orbán Viktor és Magyar Péter (Fotó: Philippe BUISSIN Forrás: Europa.eu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.